שחקני אילת הערב מול ירושלים
שחקני אילת הערב מול ירושלים צילום: יוד צילומים, מנהלת הליגה

לא רק בבית. בפעם האחרונה שהפועל ירושלים זכתה בגביע המדינה, לפני 11 שנים, היא הובסה במשחק הליגה שאחרי על ידי הפועל חולון. הערב (ראשון), מחזיקת הגביע הטריה מירושלים התארחה אצל הפועל אילת והראתה הרבה אופי בדרך לניצחון שמוכיח כי השנה באמת משהו גדול ומיוחד נבנה בבירה, כזה שיכול ללכת על כל התארים.

האילתים נחשבו עד לא מזמן לקבוצה הטובה ביותר בליגה כשרשמו רצף ארוך של ניצחונות. בצירוף העובדה כי אלו היחידים שניצחו במסגרת הליגה העונה את הירושלמים באולמם הביתי, היכל הפיס ארנה שבבירה, נראה היה כי הניצחון הדרומי מונח להם בכיס.

על פי פתיחת המשחק כך גם היה נראה כשלאחר 10 דקות של משחק הובילו המארחים מהדרום בשבע נקודות, עם 16:23.

השחקנים האדומים מירושלים יצאו אל הרבע השני באטרף, אחרי שיחה קשה של מאמנם עודד קטש וצימקו בן רגע את ההפרש. מרגע זה החלה נדנדה ביכולת שתי הקבוצות, כשהאילתים בדחיפה של הקהל הביתי שוב פתחו פער גדול, אך מחזיקי הגביע הטריים מנגד לא אמרו נואש ואף הפכו את התוצאה בסיום המחצית הראשונה עם 39:38 - קבוצת הרבע השני הטובה ביותר בליגה עשתה זאת שוב.

ירושלים, שניצחה את שני משחקי הגביע שלה בשבוע שעבר בזכות רבע שלישי אדיר, עשתה זאת שוב. גם חזרה של הדרומיים לקראת סופו לא הצליח למזער נזקים יתר על המידה, ואל הרבע האחרון והמכריע ירדו האדומים מהבירה כשהם מובילים 58:51.

אל הרבע הרביעי והמכריע עלתה רק קבוצה אחת - מחזיקת הגביע מירושלים. זו קלעה בקלות מתחת לסלים ועם הגנה סבירה פלוס הקשתה על שחקני אילת שאיבדו בהמשך את הראש. לבסוף זה נגמר עם 82:70 למחזיקת הגביע הטריה שלא מוותרת על האפשרות לסיים ראשונה את העונה הסדירה, במטרה לארח גם את פיינל-פור הליגה הישראלית באולמה הביתי.

ירושלים מנצחת כמעט באותה התוצאה הזהה בה ניצחה בגמר גביע המדינה בכדורסל, ובפעם האחרונה בה הגיעה אל אילת. אז זה נגמר עם 67:82, הערב עם 82:70 וכל זאת ללא כריס ג'ונסון שייעדר למשך שישה השבועות הקרובים ותמיר בלאט שספג במהלך המחצית הראשונה מכה בגבו ולא חזר לשחק. יכולה ללכת עד הסוף?

קלעו להפועל ירושלים: טיישון תומאס 16, ליאור אליהו 15, יוגב אוחיון 13, ג'וש אוונס 11, ג'ייקובן בראון 10, ג'יימס פלדין 4, בר טימור 1.

להפועל אילת: אלייז'ה בריאנט 18, עידן זלמנסון וסולימן בריימו 12, אבי בן שימון 11, רפי מנקו 6, לנזל סמית' ופי ג'יי טוקוטו 4, יונתן שולדברנד 3.