נתניהו:
כשאני שומע את המנון בית"ר, עובר בי רטט של התרגשות

נפתחה הוועידה העולמית ה-21 של תנועת בית"ר. נשיא המדינה: למרות הצלחתו של הרעיון הלאומי הליברלי, לא תמה העבודה.

תגיות: בית"ר
אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ב באדר תשע"ט

כשאני שומע את המנון בית"ר, עובר בי רטט של התרגשות-ערוץ 7
תל חי
צילום: משה בוכמן

700 בני אדם, ביניהם עשרות ראשי בית"ר מהתפוצות, השתתפו הערב (ראשון) בפתיחת הוועידה העולמית ה-21 של תנועת בית"ר.

את האירוע שהתקיים בתיאטרון ירושלים כיבדו בנוכחותם השר צחי הנגבי, ח"כ אמיר אוחנה, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל וראש ההנהגה העולמית של בית"ר עו"ד נריה מאיר.

במהלך הוועידה אשר נפתחה תחת הכותרת "בעוז והדר בונים את המחר", יעסקו הצירים מכל העולם בנושא העליה, אתגרי הזהות היהודית והמאבק על שלמות הארץ.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בירך את באי הועידה בסרטון שהקליט, "תל-חי! אחים יקרים, חולמים ומגשימים. חניכי בית"ר ובוגריה. זו התרגשות מיוחדת לברך אתכם, לרגל הגעתה של תנועת בית"ר, לגיל 95. גדלתי בבית ירושלמי אבל רוויזיונסטי כאחד. ינקתי את ערכי בית"ר עוד מילדותי מתנועת בית"ר. התנועה שהייתה מותקפת מבית ומבחוץ, הפכה לתנועה המשפיעה ביותר בישראל. תנועה שהצמיחה ראשי ממשלה, שרי חוץ, שרי משפטים, שרי אוצר וכן גם נשיא ובוגריה הם הנושאים בנטל ההנהגה של מדינת ישראל אל חוף מבטחים".

עוד אמר ריבלין: "למרות הצלחתו של הרעיון הלאומי הליברלי, לא תמה העבודה. אנו מצויים היום בתקופה בחירות. הדמוקרטיה חיה ופורחת אך השיח הציבורי מאותגר מאוד. אומנם שקט ורפש, אך אסור שבשל כך נחטא בלשוננו מול יריב פוליטי. יריב שהוא אח. יריב שהוא ציוני. עליכם-עלינו, תלמידיו של ראש בית"ר, מוטלת החובה והזכות לשמר את התגר. להעז, לחלום ולפרוץ נתיבים ויחד עם זאת להוות דוגמא אישית".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך גם בסרטון מיוחד ואמר "אני קרוב אליכם בלשון המעטה. כשאני שומע את המנון בית"ר, עובר בי רטט של התרגשות. אלו מילים נפלאות. בשלושה בתים ז'בוטינסקי תימצת את כל ההיסטוריה היהודית ואת כל המשמעות של הציונות. 'אנו קוראים תגר על כל מעצור מיצר. אנו חותרים קדימה'. ברכות חמות לכולכם בית"רים, ותיקים וצעירים המשיכו להצליח, תל חי".

ראש ההנהגה העולמית של בית"ר-עו"ד נריה מאיר, אמר "בית"ר היא לא רק תנועה. היא שפה, תרבות ומהפכה. זוהי התנועה ששינתה את הציונות וערכיה מובילים את המדינה גם כיום. אנו מצליחים לפתוח מעוזי"ם חדשים בכל שנה ולהמשיך את הבשורה הגדולה של ז'בוטינסקי בתכניות עליה, ציונות ושמירה קנאית על שלמות הארץ. רווח בית"ר ממשיכה לפעם. ילדים ונוער בכל העולם גדלים על ערכי האמת של התנועה שנכונים היום מאי פעם".

סגן ומ"מ יו"ר ההתסדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל, אמר "כיום מושרשת משנתו של ז'בוטינסקי בליבותיהם של אלפי תלמידיו - ארץ ישראל, לעם ישראל. מי שהסיט משך שנים כנגד תנועת בית״ר, מוצא את השקפותיה בציבוריות הישראלית. מי שניסה למתג את בית״ר בשולי האידיאולוגיות המדיניות, מוצא את ציטוטיו של ז׳בוטינסקי בספרי הלימוד בבתי הספר. מי שדחק את בית״ר אל מחוץ לשיח הציבורי במישור הפוליטי - מוצא את תלמידיה ומדריכיה של בית״ר בתפקידי המפתח החשובים ביותר בממשל בישראל. אנחנו ציוניים, בית״רים וגאים על כך".

ראש ההנהגה הארצית של בית"ר אלירן גפסו ברך "תנועת בית''ר, גם בשנתה ה-95, יודעת מאין היא באה ולהיכן היא הולכת, ערכיה הם יסודות מוצקים של ציונות מפעם - המותאמת למציאות דהיום, והלפיד שכל אחד מאיתנו נשא בשעתו והעביר לבא אחריו - דולק גם היום, במלוא תפארתו והדרו".