מחנה החורף
מחנה החורף צילום: בנימין וייסמן ועמיחי דוד

מתנדבי ''עלה'' בירושלים עמלו בחודשים האחרונים לגייס את הסכום הדרוש להוצאת חניכיהם, עם נכויות מורכבות, למחנה חורף קסום וחווייתי.

בסוף השבוע האחרון, לאחר שגייסו יותר מ-50 אלף ₪, התקיים מחנה החורף המסורתי בנס הרים שבהרי ירושלים.

במחנה השתתפו כ-30 חניכים עם מוגבלויות שכליות התפתחותיות קשות ומורכבויות רפואיות, שלוו בידי כ-110 אנשי צוות, מתנדבים ובנות שירות. הפעם אף השתתפו במחנה מספר חניכים חדשים להם מורכבות רפואית, שלא יצאו בעבר למחנות.

בזכות מסירותם הרבה של המתנדבים והקשר המיוחד והעמוק של המדריכים והחניכים, האמין הצוות הרפואי והחינוכי שהם מסוגלים להצטרף ולצאת עם המתנדבים למחנה החורף. יחד איפשרו להוציא לפועל יומיים של כיף עבור החניכים וליצור עבורם חוויות שהם לא זוכים להם ביום יום.

מזג האוויר גם הוא האיר פנים ובמהלך המחנה נהנו החניכים מטיול ופעילות ביער, הכנת פיתות והאכלת עיזים, מסלול מונגש יחד עם מדריכי קק"ל, הרקדה עם תומר הדיג'יי, ODT, חגיגת ספורט בגבעת רם, ופעילות סיום חגיגית בקניון הפסגה בפסגת זאב שבירושלים.

משחק המצלמות שחתם את המחנה והתקיים בקניון, היה פסגת המחנה ואנשים רבים שהגיעו לקניות השתתפו במשחק והראו אהבה רבה לחניכים. לאורך המחנה כולו המתנדבים דאגו לשמור על מורל גבוה והרבה שמחה עבור החניכים.

צבי יהודה שמתנדב בעלה, סיפר על החוויה של המחנה עם רן, בחור בשנות העשרים המרותק לכיסא גלגלים ומתקשר באמצעות לוח תקשורת: "היה מחנה ממש מוצלח. רן היה מבסוט ונינוח ובהרקדה הכי נהנה, הוא אוהב לשמוח וראו את זה עליו. עכשיו מחכים כבר למחנה הקיץ".

שלומית גרייבסקי, מנכ"ל ''עלה'' בירושלים, אמרה "היה מדהים לראות את הנוער שבאמצע שנת לימודים עוצר הכל ויוצא עם החניכים ליומיים של כיף חברי. המקום ממנו מגיעים להתנדבות בדרך כלל, של הנתינה או השליחות פשוט נזנח, ובמקומו נשארה פשוט חברות אדירה. אשרינו שזה הנוער שלנו".