חרדי במפלגה חילונית? "כמו ימני במרצ"

'דגל התורה' הציגה את רשימתה לכנסת הבאה כשבמקום הרביעי מוקם יצחק פינדרוס. ח"כ אשר תקף את החרדים שמצביעים למפלגות חילוניות.

תגיות: דגל התורה
חיים לב - ערוץ 7 , י"ג באדר תשע"ט

דגל התורה
דגל התורה
צילום: דוברות

מפלגת 'דגל התורה' הציגה אמש (ראשון) את רשימתה לכנסת הבאה: ח"כ משה גפני, ח"כ אורי מקלב, ח"כ יעקב אשר, וסגן ראש עיריית ירושלים לשעבר יצחק פינדרוס.

הצגת הרשימה התקיימה לאחר ישיבת גדולי הרבנים הליטאיים בביתו של מנהיג הציבור הליטאי הרב חיים קנייבסקי.

רשימת דגל התורה תשתלב עם רשימת אגודת ישראל תחת מטריית 'יהדות התורה' ובשיטת הריצ'רצ' ועל פי ההסכם שנחתם בין הצדדים לפני כחודש.

לאחר הישיבה אמר יו"ר הרשימה ח"כ משה גפני כי "אנחנו מבקשים שכולם יביאו יותר קולות ליהדות התורה ולא נהיה מהמצטערים על העבר שנראה שפגועים בכולם ולאו דווקא בציבור דתי אלא גם במסורתי, ציבור שיודע בלי מדינה יהודית אנחנו נהיה בבעיה", אמר.

ח"כ אורי מקלב אמר כי "ליהדות התורה יש את המסרים הערכים ביותר, הקשר עם הציבורים הגדולים במסגרות הקירוב או מסגרות העשייה לפעילות בכנסת של הנציגים שלנו. בידינו הדבר להביא את כלל הקהלים. זה האתגר - לפרוץ את המחסום הזה.

"אין אחד שנקרא חרדי שיכול להסכים עם היוזמות של חברים בליכוד בנושאים החמורים ביותר, ללא שאנחנו עמדנו בפרץ ועצרנו את היוזמות הללו. מידי שבוע ישנן יוזמות שאנחנו נלחמים כנגדם. רק נציגות חרדית יכולה לעצור זאת", הוסיף.

ח"כ אשר תקף את החרדים שמצביעים למפלגות חילוניות. "אין משמעות לחרדים שמשתלבים לקישוט במפלגות חילוניות, זה כמו ימני שישתלב במרצ", אמר.

פינדרוס שהצטרף לראשונה לזירה הפוליטית-הארצית אמר "אני מרגיש שליחות ברגע שמועצת גדולי התורה החליטה מה שהחליטה, הציבור החרדי בוגר ויודע מי מיצג אותו, אנחנו מפלגה יציבה מאז קום המדינה. הספינים האלה של מצבים כאלה ואחרים הם לא רלוונטיים ביום הבחירות".