ציפי לבני מכנסת מסיבת עיתונאים

יו״ר התנועה ציפי לבני, תמסור הצהרה לתקשורת היום (יום ב׳) בשעה 13:30.

תגיות: ציפי לבני
חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג באדר תשע"ט

ציפי לבני מכנסת מסיבת עיתונאים-ערוץ 7
ציפי לבני
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו״ר התנועה ושרת החוץ לשעבר, ציפי לבני, תמסור היום הודעה לתקשורת בשעה 13:30. לבני עשויה להודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים.

לבני אמרה למקורביה כי היא לא רוצה לגזול קולות בבחירות מגוש המרכז-שמאל, במקרה שבו לא תעבור את אחוז החסימה.

מאז הפיצול ממפלגת העבודה, "התנועה" עברה את אחוז החסימה בשני סקרים בלבד. לבני ניסתה מאז לחבור למפלגות הגדולות בגוש המרכז-שמאל, ללא הצלחה.

סקר כאן חדשות שפורסם אתמול העלה כי לו הבחירות היו נערכות היום, הליכוד בראשות בנימין נתניהו הייתה זוכה ל-30 מנדטים - המפלגה הגדולה ביותר ששומרת על יציבות.

החיבור בין חוסן לישראל של בני גנץ ותל"ם בראשות משה יעלון מספק 20 מנדטים, בדומה לסקר הקודם מסוף השבוע האחרון.

העבודה בראשות אבי גבאי זוכה בסקר לעשרה מנדטים ומבטאת התחזקות לאחר הבחירות המקדימות ועיצוב הרשימה. גם יש עתיד זוכה למספר מושבים זהה - אחד פחות מהסקר הקודם ביום חמישי. הימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד מאבד מכוחו ויורד בשני מושבים בהשוואה לסקר קודם.

הרשימה המשותפת - חד"ש בל"ד ורע"ם - עם שישה מנדטים, תע"ל בראשות אחמד טיבי עם שישה גם כן. גם יהדות התורה עם מספר זהה של מושבים. ש"ס של אריה דרעי וישראל ביתנו של אביגדור ליברמן עם חמישה מנדטים כל אחת. מרצ מתחזקת אחרי הפריימריז ועולה לחמישה מושבים.

גם האיחוד בין האיחוד הלאומי בראשות הרב רפי פרץ והבית היהודי בראשות ח"כ בצלאל סמוטריץ' מניב חמישה מנדטים. כולנו של משה כחלון מצליחה לעבור את אחוז החסימה עם ארבעה מושבים.

זהות של משה פייגלין אמנם לא עוברת גם בסקר הנוכחי את אחוז החסימה, אך היא הקרובה אליו ביותר. אחריה מתמקמת גשר של אורלי לוי אבוקסיס עם אחוז וחצי בלבד, ולאחר מכן עוצמה יהודית של ברוך מרזל ואיתמר בן גביר, וארץ חדשה של אלדד יניב. הנתון הנמוך ביותר שייך לתנועה של ציפי לבני, כשאפילו מפלגת מגן של גל הירש מצליחה לעבור אותה.