משה פלד
משה פלד צילום: אלירן אהרון

ח"כ וסגן שר החינוך לשעבר מטעם מפלגת צומת, אל"מ במיל' משה פלד, מבקש ממפלגות הימין ללמוד מניסיונו ולהתאחד.

"חייבים להביא אותן לחיבור כי אנחנו עלולים לאבד את השלטון . אני זוכר היטב את הקדנציה ב-92 כשמפלגת צומת ואני בתוכה קיבלנו שמונה מנדטים אבל התחייה לא עברה ולוינגר לא עבר ורבין עלה לשלטון. זו הייתה תקופה קשה של ימי אוסלו ומאבק פוליטי קשה נגד ממשלת רבין. ואז קרה המעשה הבלתי מוסרי שיזם אותו רבין כשלקח מצומת שלושה מנדטים שהעבירו לו גונן שגב, גולדפרב ואסתר סלמוביץ'. במעשה הזה הם נתנו לרבין על מגש של כסף את הסכם אוסלו, מאז לא החלפתי איתם מילה", מספר פלד לערוץ 7.

הוא שומר על אופטימיות באשר לאחדות הימין. "אני מאמין שבסופו של דבר האנשים יבינו שללא אחדות השורות אין לנו קיום. לכן כחלון צריך להתחבר, אחרת הוא לא יהיה. ליברמן גם כן חייב חיבור, גם אורלי לוי וגם עוצמה יהודית. אנחנו לא רוצים שקולות במחנה ילכו לאיבוד והשלטון יעבור לשמאל. אני גם מאמין שהבית היהודי והאחוד הלאומי יעברו, אבל כל השאר צריכים לוותר על האגו הנפוח ולהתחבר כדי למנוע אובדן קולות".

הוא גם שולל את המושג מפלגת מרכז. "מבחינתי כל אלה שמתיימרים להכריז על עצמם כמרכז ימין או ימין מרכז הם שמאל. אני מתכוון לגנץ, למפלגת העבודה, לכחלון ולפיד. יש רק שתי אפשרויות: או מדינה אחת בין הים לירדן או שתי מדינות. אין כאן דרך אמצע. מה שנתניהו אמר בנאום בר אילן היה צעד טקטי שאפשר לו לעבור את שמונה השנים הקשות של אובמה".

פלד מתייחס לעובדה שאורן חזן יעמוד בראש מפלגת צומת בבחירות הקרובות. "אני נדהם מהסיפור הזה. כנראה הוא מנסה לעלות על פלטפורמה של צומת שמונחת על המדף. אני לא מתלהב מהמהלך הזה וחושש שהוא יקח קולות מהימין שיזרקו לפח".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו