ציפי לבני
ציפי לבניצילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר התנועה ושרת החוץ לשעבר, ציפי לבני, כינסה בצהריים (שני) מסיבת עיתונאים לצורך הודעה על פרישה מהחיים הפוליטיים.

בפתח דבריה ציינה לבני כי הצטרפה לפוליטיקה לפני כעשרים שנה שבמהלכן פעלה לקדם את מדינת ישראל בדרך שהאמינה כי היא הנכונה, "פעלתי כדי לשמור על רוב יהודי בישראל ולעגן את ההכרה במדינת ישראל כמדינת העם היהודי. היפרדות לשלום מהפלסטינים הכרחית כדי למור על אופיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. זה המצע, החזון והדרך".

לדבריה, "זה אמור היה להיות המובן מאליו הישראלי, אבל זה כבר לא המצב. את ניסיונות ההיפרדות החליפו רעיונות הסיפוח שיובילו לרוב ערבי".

"זוהי הכתובת שעל הקיר, זוהי הכתובת שעל לוח ליבי בכל מקום פוליטי בו הייתי, לפיה קיבלתי החלטות על ביטחונה של מדינת ישראל ופעלתי להביא לאזרחיה שלום. זה המצע, החזון והדרך", אמרה לבני.

"האמנתי שכל השותפים לדרך צריכים לשלב ידיים, להתייצב סביב דרך אחת וגוש אחד ליצור בו תקווה ומהפך. זה לא קרה", ציינה לבני.

"תמיד אמרתי שקודם כל המדינה, אחר כך המפלגה ואחר כך אני. אני שמה את עצמי היום בצד ואני מודיעה שהתנועה בראשותי לא תתמודד בבחירות הקרובות. אין לנו מספיק כוח פוליטי כדי להתמודד לבד ולא אסלח לעצמי אם קולות המאמינים בדרך יתבזבזו", הכריזה לבני על פרישתה.

"אני אסירת תודה לכל מי שהתגייס ונתן בי אמון, אין לי מילים לבטא עד כמה ריגשתם אותי. והיום אני מבקשת מכם סליחה. מכל איש ואישה שכתבו לי, שחיבקו אותי ברחוב וביקשו שאהיה חזקה. כל הסמסים והטלפונים של השעות האחרונות. זוהי ההחלטה הנכונה לעת הזאת. אני עדיין חזקה, אני עדיין מאמינה שהדרך שלנו נכונה וטובה לישראל. תמשיכו גם אתם להאמין בדרך", אמרה.

חבר הכנסת יואל חסון, יו"ר סיעת התנועה, מסר בתגובה "עזיבתה של ציפי לבני את המערכת הפוליטית הוא רגע עצוב בשביל מדינת ישראל וגם עבורי באופן אישי. בעיניי, לישראל יש את הצורך באנשים כמוה, עם יכולות ונסיון בהנהגת המדינה".

"מבחינתי, אני שמח על הזכות שהייתה לי לשרת את הציבור במשך יותר מעשור בכנסת. עשיתי שלל תפקידים מיו״ר ועדת ביקורת המדינה, מרכז האופוזיציה ועד יו״ר הקואליציה. אני גאה בשלל החוקים הטובים שהעברתי ושינו כאן מציאות. חברות בכנסת היא זכות שניתנה למעטים ואני רוצה להאמין שמימשתי אותה על הצד הטוב ביותר", הוסיף חסון.