יואב גלנט
יואב גלנט צילום: אלירן אהרון

שר הקליטה יואב גלנט (הליכוד) אומר לערוץ 7 כי קריאתו של ראש הממשלה לראשי הבית היהודי והאיחוד הלאומי לצרף את עוצמה יהודית, היא קריאת חירום אמיתית, כלשונו.

"אנחנו נערכים מול תהליכי איחוד בגוש השמאל בשעה שציפי לבני פורשת מהפוליטיקה כדי שלא לבזבז קולות ולפגוע בגוש השמאל. גנץ פועל על מנת להתאחד עם אורלי לוי ולא להפסיד קולות בשמאל".

לדברי גלנט, ''אנחנו חייבים שהבית היהודי והאיחוד הלאומי יגלו אחריות ויפעלו ללא דיחוי כדי לאחד את כל הכוחות מימין אחרת גוש השמאל ינצח. ואם תוקם כאן ממשלת שמאל על ידי גנץ זו גם תהיה ממשלה חלשה וגם תהיה בכייה לדורות בהקשר של ארץ ישראל. אני מוטרד מהנושא הזה ואני קורא לאיחוד בקרב כל המפלגות שעליהן דיברתי".

"אני מציע שניתן את הקרדיט המתאים גם לראש הממשלה שמביא כבר עשור למדינת ישראל הישגים חסרי תקדים וגם לליכוד שעושה את זה תחת הנהגתו ואף הציג רשימה איכותית ביותר''.

''לדעת כולי עלמא, לקראת הבחירות הקרובות ואנחנו בוחנים את הדברים בסקרים, רק חיבור של עוצמה יהודית לכיוון הבית היהודי והאחוד הלאומי לאחר הפרישה שהייתה שם של בנט ושקט רק הוא יביא לכך ששני הגופים האלה לא יאבדו מנדטים. כל חיבור אחר לפי כל בחינה ולפי כל סקר לא מביא תוצאות ואני מציע להתעסק בנושא המרכזי".

גלנט מזהיר כי איחוד מפלגות השמאל יפגע בהתיישבות ביהודה ושומרון וגם במקומות אחרים, ''אותי זה מטריד. אנחנו מדברים כאן על איחוד טכני, הם יודעים היטב שמדובר על איחוד למניעת אובדן של עשרות אלפי קולות שיכולים להיות המנדטים המכריעים ובהיבט הזה יפה שעה אחת קודם כי אנחנו זמן קצר לפני הבחירות".

השר גלנט טוען כי חובתו של ראש הממשלה לגלות אחריות ולקרוא למפלגות הימין האחרות להתאחד, "אנחנו מדברים על תנועת הליכוד שיש לה אחריות לאומית, היא מובילה את המדינה הזאת עם הפוגות קצרות מזה 42 שנה והיא מובילה את גוש הימין מאז ומעולם. ולכן בהיבט הזה אנחנו צריכים להסתכל על השותפים הקואליציונים ובהחלט להגיד דברים מאוד מפורשים. ואני עושה את זה מכאן על מנת שהדברים יהיו ברורים לחלוטין.

"אסור לנו לאבד קולות כי הם יתחלקו אחרי כן בחלקים שווים בין הימין לבין השמאל למרות שמדובר בקולות ימין. במחנה השמאל מבינים את זה ועושים מאמצים גדולים לאחד כוחות, אנחנו חייבים להתאחד בהתאם".

גלנט מסביר מדוע הליכוד לא ימצא מקום לפייגלין וימנע גם הוא אובדן קולות לימין, "אני חושב שאם הדבר הזה היה אפשרי אז ניתן היה לעשות את זה. אבל אנחנו מכירים ומכבדים את פייגלין אבל גם יודעים שהוא סוליסט על כל המשתמע".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו