הודלק האור בצפון השומרון

הסתיימו העבודות לשדרוג כביש 596 מהיישוב שקד ועד היישוב קציר' בעלות של 13 מיליון ש''ח. יוסי דגן: אני מתרגש ושמח שהגענו לרגע הזה.

רפאל לוי , י"ג באדר תשע"ט

הסתיימו העבודות לשדרוג כביש 596 בצפון השומרון, מהיישוב שקד ועד היישוב קציר, בעלות של 13 מיליון ש''ח.

בנוסף לשדרוג הכביש הוצבו עמודי תאורה חדשים לאורך שמונה קילומטרים שיהפכו הנסיעה לבטוחה ונעימה יותר עבור תושבי שקד, חיננית, ריחן וטל מנשה.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הדליק את התאורה בכביש ואמר "אני מאוד מתרגש יחד עם כולם, זה רגע היסטורי בצפון השומרון. תמיד אמרו שהכביש לא בטיחותי, צר, בלי תאורה, וזו המכשלה העיקרית לקליטה בצפון השומרון. באתי לכאן לפני 4 שנים עם שר התחבורה ישראל כץ, עברנו את קציר, ואמרתי לו שמבחינת הפקידות פה נגמרת מדינת ישראל. אז אני שמח שהגענו לרגע הזה אחרי שנים של דיבורים", הדגיש דגן והודה לשר כץ, למנכ''ל נתיבי ישראל ולממונה התחבורה בשומרון רפי אביטל.

הוא ציין כי החלו העבודות לשדרוג כביש חרמש-מבוא דותן בעלות של שלושה מיליון שקלים. ''בהמשך ישודרג הכביש עד ריחן, מה שיביא אותנו למקום אחר לגמרי. אנחנו שמנו לנו משימה - מיליון יהודים בשומרון והמועצה פועלת עם הפנים לצפון השומרון".

"זו התרגשות עצומה לאחר שלפני 15 שנים ממשלת שרון ניסתה לכבות את האור מעל צפון השומרון, וכעת אנו מדליקים את האור מחדש, מה שיביא לכאן מאות אלפי בני אדם שיתגוררו בחבל הארץ היפהפה הזה", סיכם דגן.