אחרי 30 שנות הצלחה בישיבת מצפה יריחו, יוצאים בישיבה ביוזמה חדשה.

הישיבה שלוותה במשך שנים על ידי הרב מרדכי אליהו זצ''ל פורצת ופותחת ישיבה תיכונית חדשה בעיר רחובות.

הישיבה ברחובות תוקם ע"י בוגרי הישיבה שלמדו בישיבה התיכונית והגבוהה וזכו להתמיד בדרך זו, ועוסקים בהוראה. הישיבה הינה בנשיאות ראש הישיבה הרב שבתי סבתו, בליווי ובהדרכת ראש הישיבה, ומנהלי הישיבה ותהיה במסלול תורני פנימיתי מלא. הישיבה החדשה תתחבר לגרעין התורני בעיר ותיפתח במתכונת של ישיבה צומחת.

הרב מרדכי אליהו זצ''ל , שהשתדל להגיע לכל האירועים המרכזיים של הישיבה מיום היווסדה, חידד להורי התלמידים (לפני כ-30 שנה בסיום הש"ס) את הזכות שנפלה בחלקם, "אנחנו זוכים בדור שלנו מה שלא היה בדורות הקודמים. אתם, התלמידים, צריכים להיות דוגמה ומופת. אשרי ההורים שרואים דבר כזה! אשריהם ואשרי חלקם. זכו לראות את בניהם כך". הרב הוסיף ואמר "ואגדלה שמך. ממשיכים הלאה!. לא רק כאן (במצפה יריחו). אלא ישיבות אחרות יעשו גם כמותכם".

באירועי חצי היובל לישיבה סיפר הרב שמואל אליהו, "אמרתי לאבא, אני רוצה לשלוח את הבן שלי לישיבה הכי טובה, לאן? אמר לי מצפה יריחו".

יו''ר החמ''ד הד''ר הרב אברהם ליפשיץ, שיבח את שיטת לימוד הישיבה ואמר, "סיומי המסכתות וסיומי הש''ס שמתקיימים בישיבה חודש בחודשו כדבר של מה בכך, זוהי אהבת תורה! זוהי דבקות בתורה. זה מצפה יריחו!".

הרב אסף כהן, מי שיוביל את הישיבה אומר לערוץ 7, "אנחנו באים כדי שלא יהיה דבר בקודש שאדם יגמגם בו. הישיבה מוקמת על ידי בוגרים של הישיבה מהישיבה התיכונית והגבוהה שעברו את המסלול המיוחד הזה. השליחות שלנו להעמיד תלמידים שמחודדים בפיהם יסודות התורה, תנך משנה וגמרא. תוכנית לימוד הקודש היא בשיטת הבקיאות. גם לימודי החול- ברמה גבוהה. תוכנית המאפשרת 5 יח"ל ובשילוב פעילות חברתית מורחבת".

רונאל ביבי מנכל הגרעין:ב''ה זכינו נפלה בחלקנו הזכות לפתוח שלוחה של הישיבה פה בשכונת קריית משה ברחובות והיא תתווסף למגוון הפעילות שכבר קיימות בשכונה.

ביום שלישי הקרוב יתקיים יום היכרות - רחוב גבריאלוב 20 רחובות.

בשעה 18:00, לפרטים נוספים - https://lp.vp4.me/e6ws