קלינגר. קופח הערב
קלינגר. קופח הערב צילום: פלאש 90

"באיגוד השופטים החליטו שלא רוצים את בית"ר בפלייאוף העליון". כך הגיבו הערב (שני) במועדון הכדורגל של בית"ר ירושלים לשערוריית השיפוט שלא נראתה כמותה שנים במגרשי הכדורגל.

דקות אחדות לאחר סיום משחק ההפסד באצטדיון טוטו טרנר שבבאר שבע, לאלופה היוצאת, בתוצאה 1:3, תקפו בחריפות במועדון הבית"רי את צוות השיפוט בראשותו של אלון יפת ואיגוד השופטים, בטענה כי מדובר בסיכול ממוקד.

בבית"ר אמרו כי מדובר באירועי משחק חמורים ביותר וכי "באיגוד השופטים החליטו שלא רוצים את בית"ר בפלייאוף העליון, אחרת אין לנו הסבר להחלטות ההזויות של אלון יפת שחרצו את גורל המשחק.

נזכיר כי אלון יפת ושופט הרחבה יגאל פריד הכריעו את גורל המשחק במו ידיהם וגנבו את ההצגה במשחק שהתקיים באווירה נהדרת ובכדורגל מרהיב באצטדיון טוטו טרנר הערב בבירת הנגב.

זה התחיל בדקה ה-18 כשיפת התעלם מנגיעת יד ברורה של בלמה של באר שבע לואי טאהא ברחבת שערו שלו ולא שרק לבעיטת עונשין מ-11 מטרים לטובת הירושלמים, והמשיך בחרפה גדולה אף יותר כשקבע פנדל לזכות באר שבע על עבירה שביצע מאור בוזגלו על ניב זריהן מחוץ לרחבת שערו שלו.

שופט הרחבה יגאל פריד עמד קרוב לאירוע וראה בבירור כי העבירה נעשתה מחוץ לרחבת בית"ר, אך לא העיר לשופט הראשי יפת וזה קבע פנדל שהכריע את תוצאת המשחק בדיעבד.

אוהדי בית"ר לא מתכוונים לשתוק על האירועים החמורים שמעלים חשד להתערבות זרה לכאורה, וברשתות החברתיות מתארגנים אלה למחאה מול משרדי התאחדות הכדורגל על שיפוט מגמתי נגדם כשבכל העונה לא נשרק להם ולו בעיטת עונשין מ-11 מטרים אחת, במקומות בהם היו זכאים לזה.

האירועים החמורים הערב מתקיימים שבוע לאחר מעצרו של עוזר שופט מליגה א' שחשוד בניסיון להטות משחקים תמורת כסף, ונראה כי באיגוד השופטים חייבים לעשות בדק בית רציני. גם מערכת ה-VAR שתיכנס לשימוש בפלייאוף העליון, לא תצליח למנוע שערוריית שיפוט מהחמורות שהיו בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו