ציפי לבני: נתניהו הסכים למו"מ על בסיס קווי 67

״ברוב חוצפתו נתניהו מאשים את גנץ שהוא נכנע לאובמה", תקפה לבני את ראש הממשלה. "הייתי שם בחדר ואני יודעת בדיוק למה נתניהו הסכים״.

ערוץ 7 , י"ג באדר תשע"ט

ציפי לבני: נתניהו הסכים למו"מ על בסיס קווי 67-ערוץ 7
ציפי לבני
צילום: קובי ריכטר/TPS

חברת הכנסת ציפי לבני שהודיעה על פרישה מהחיים הפוליטיים, התייחסה הערב (שני) בריאיון לחדשות 13 לסרטון שפרסם ראש הממשלה נתניהו, ובו תקף את הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ וטען כי פעל להסכם מדיני על בסיס קווי 67'.

לטענת לבני, נתניהו הסכים בעצמו לקיום משא ומתן על בסיס עקירת שטחים. "נתניהו הסכים במהלך המו"מ עם מזכיר המדינה לשעבר ג'ון קרי ונשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה – לא רק הסכים אלא ניסח כל אות ואות במסמך שאומר שהבסיס למשא ומתן יהיה קווי 67', בשינויים מתחייבים", אמרה לבני.

"היום ברוב חוצפתו נתניהו מאשים את גנץ שהוא נכנע לאובמה", תקפה לבני את ראש הממשלה. "הייתי שם בחדר ואני יודעת בדיוק למה הוא הסכים. כל אות בנייר הייתה כתובה על ידו. לנתניהו אין האומץ לעמוד בפני הציבור ולהגיד זה מה שטוב למדינת ישראל, אז הוא אומר שזה לא הוא. זה הם. הוא צריך את מה שהוא קורא 'הם מכריחים אותי', במקום שתהיה פה הנהגה שתגיד לציבור חד וחלק שהיפרדות מהפלסטינים זה אינטרס שלנו".

לבני התייחסה להחלטתה לסיים את דרכה הפוליטית ואמרה כי "היום הזה מאוד עמוס רגשית. אני מקבלת כל הזמן תגובות, ובחלקן הן מעלות לי דמעות בעיניים. זה יום מאוד מרגש. לא עצוב, אבל מרגש", הוסיפה. "אני כמעט לא יכולה להכיל את כל התגובות שאני מקבלת. אני חשה תחושה של התנצלות מול אלו שכל כך אוהבים ותומכים בי. אני לא חשה הקלה, אבל מאוד שלמה עם ההחלטה".

״הפוליטיקה היא מקום מאוד בודד. אני לא אשכח את הרגע שבו עמדתי להיכנס לחדר שבו ישבה השלישייה הביטחונית, ממש לפני שקיבלנו את ההחלטה על הפצצת הכור בסוריה. אהוד ברק אמר לי 'תסתכלי למעלה. אין אף אחד למעלה. זה את – ואלוהים'", סיפרה.

מהליכוד נמסר בתגובה לדבריה של לבני כי ״שר החוץ האמריקני ג׳ון קרי העיד בספרו כי ראש הממשלה נתניהו התנגד לתוכניתו והוריד אותה לחלוטין מהפרק. 'היה ברור לכולנו שביבי לא מעוניין בתוכניות ביטחון שתכלול נסיגה צבאית אפשרית', תיאר קרי בספרו. נתניהו ימשיך לשמור על ארץ ישראל ועל ביטחון ישראל, לא נשפוט את ציפי לבני בשעת צערה".