שני הרוגים בתאונה סמוך לעלי

שני ישראלים, תושבי עפרה, נהרגו ואדם נוסף נפצע קשה בתאונת דרכים בכביש 60 מצפון לישוב עפרה. "תאונה חזיתית קשה ומזעזעת".

ערוץ 7 , י"ד באדר תשע"ט

זירת התאונה
זירת התאונה
צילום: מד"א

שני בני אדם, תושבי הישוב עפרה, נהרגו הבוקר (שלישי) בתאונת דרכים בין רכב פרטי למשאית בכביש 60 סמוך ליישוב עלי בבנימין.

צוותי מגן דוד אדום פינו לבתי החולים בירושלים פצוע מהרכב הפרטי כבן 30 במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית בהכרה, ונהג המשאית גבר כבן 30 במצב בינוני בהכרה עם חבלות בגופו.

הכביש חסום לתנועה לשני הכיוונים. שוטרי התנועה במקום.

חובש רפואת חרום על אופנוע מד"א אליהו בן חמו ופאראמדיק מד"א דוד ברוכי סיפרו "מדובר בתאונה חזיתית קשה ומזעזעת, כשהגענו למקום ראינו רכב פרטי ומשאית מעוכים, ברכב הפרטי הנהג כבן 30 והנוסע שלצידו שנלכד, היו מחוסרי הכרה ללא נשימה וללא דופק עם פגיעה רב מערכתית, לאחר שביצענו בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותם.

"נוסע שישב במושב האחורי היה בהכרה וסבל מפגיעות בבטן ובגפיים ונהג המשאית כבן 30 היה בהכרה מלאה וסבל מחבלות, יחד עם כוח רפואה של צהל הענקנו להם טיפול רפואי ופינינו אותם לבתי החולים במצב קשה ובינוני".

המועצה האזורית מטה בנימין פרסמה הודעה שבה נאמר כי היא "כואבת יחד עם היישוב עפרה את מותם הנורא בתאונת הדרכים הקשה הבוקר של שניים מתושבי היישוב, ושולחת איחולי החלמה מהירה לפצוע גם הוא בן עפרה.

"כביש 60 הוא כביש אדום, שגובה מחיר יקר מדי שבוע של יהודים וערבים כאחד. צריך להפוך אותו לכביש דו מסלולי עם גדר הפרדה בדיוק כמו כל כביש בין עירוני בארץ, הגיע הזמן שממשלת ישראל תיקח אחריות ותמנע את המוות הנוראי והמיותר הזה. ראש המועצה והצוותים המקצועיים נמצאים משעות הבוקר בעפרה, מסייעים ליישוב ומלווים את המשפחות".

בחודש שעבר נהרגו באזור שתי נשים: רבקה קופשוק (דורון) מהישוב עלי והדס תפוחי, תושבת היישוב עטרת. קופשוק נישאה לבעלה לפני שבועות אחדים והם עברו להתגורר בעלי, היא עבדה כמחנכת כיתה באולפנת "צביה" במעלה אדומים. תפוחי, לימדה בחמש השנים האחרונות כינור בקונסרבטוריון העירוני בעמותת סחלבים, הותירה אחריה בעל, יונדב, וארבעה ילדים.