חיים ילין
חיים יליןצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח''כ חיים ילין שהוצב במקום ה-17 והלא ריאלי ברשימת ''יש עתיד'' לכנסת, הביע הבוקר (שלישי) כעס גדול על יו"ר המפלגה יאיר לפיד.

"מבחינתי אני פרילנסר עכשיו, אחד מ-120 ח"כים. הפרישו אותי מיש עתיד", אמר ילין בריאיון לקלמן ליברמן בכאן רשת ב'. "לא אצביע בבחירות ליש עתיד. אין למי להצביע שם".

"לפיד פיטר אותי ולא סיפק שום הסבר הגיוני", האשים ילין. "אף אחד לא אמר לי למה. זה יישאר אצלי כשריטה קטנה לכל החיים". הוא הסביר: "אני לא נעלב בשמי, אבל אני מייצג משהו והוא נפגע קשות. אני מרגיש שבגדתי באזרחים בעוטף עזה. אני מקבל הודעות שאומרים לי: 'נשארנו בלי הלוחם שלנו בכנסת'".

ילין תיאר כיצד התבשר על מיקומו ברשימה: "הייתי בפעילות עם הח"כים מהסיעה. קראו לי לשיחה, והודיעו לי שאני במקום 17. אמרתי מיד לאותו שליח – תבהיר ליאיר שאני נפרד ממנו".

כעבור יומיים ילין נפגש עם לפיד, "יאיר היה מאוד עצוב, אף פעם לא ראיתי אותו ככה בארבע השנים שאני עובד איתו. התשובה שנתן לי הייתה תשובה ריקה".

"אם אין במקום ברשימה אין בעיה", המשיך הח"כ. "שיבוא לפיד ויגיד לי את זה בשיחה בארבע בעיניים. ידעתי למה אני נכנס ואני מקבל את השיטה הזו. לפני הבחירות המוניציפליות באוקטובר אמרתי ללפיד – אם אתה רוצה אותי במפלגה, אלך איתך עד הסוף. הוא אמר לי כן, ובסוף שיבץ אותי במקום 17".

ילין סיכם: "אני שחקן קבוצתי. המיקום לא מעניין אותי, כל עוד אוכל להשפיע מבפנים". לשאלה איך יצביע בבחירות השיב: "אבחר במפלגה שיהיה בה לפחות נציג אחד לחקלאות ולהתיישבות. יש עתיד? אין למי להצביע שם. הם לא מייצגים. אי אפשר לנהל סיעה, מפלגה או ממשלה בלי אנשים בשטח. היום כולם מתל אביב ואנחנו בוחרים את מדינת תל אביב בתוך כנסת ישראל".