יוסף ואורי נהרגו בתאונה הקטלנית

יוסף (יוס) עמיחי ואורי מנדל, תושבי עפרה, נהרגו בתאונה הקשה שאירעה בכביש 60 סמוך לישוב עלי. אלדן תורג'מן, גם הוא מעפרה, נפצע קשה

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ד באדר תשע"ט

יוסף ואורי נהרגו בתאונה הקטלנית-ערוץ 7
אורי ויוס
צילום: באדיבות המשפחה

בתאונת הדרכים שאירעה הבוקר (שלישי) בכביש 60, ליד עלי, נהרגו יוסף אבישב (יוס) עמיחי ואורי מנדל, תושבי עפרה.

יוס (31) נשוי לשושנה לבית גלט. הוא השאיר אחריו אישה בהריון ושתי בנות קטנות. אורי נשוי לרננה לבית שיוביץ. הוא השאיר אחריו אישה ושני ילדים - בן ובת.

בתאונה נפצע באופן בינוני-קשה אלדן תורג'מן, בעלה של שני לבית פילוסוף.

הלוויתו של יוס עמיחי ז"ל תצא בשעה 16:00 מבית הכנסת המרכזי לבית העלמין בעפרה. הלוויתו של אורי מנדל ז"ל תתקיים בשעה 15:30 בבית העלמין 'פרדס חיים' בכפר סבא.

יוס גדל בחשמונאים ולמד בישיבה התיכונית נר תמיד ובישיבת ההסדר בקריית שמונה. הוא שירת בצבא כקצין בחטיבת כפיר ובהמשך שירת במשרד הביטחון. הוא עבד כמתכנת מחשבים בחברת הייטק במרכז.

מכריו מספרים כי היה ''בן זוג ואבא מסור ואוהב. אדם בעל מידות טובות ונעלות שבאו לידי ביטוי בכל צעד בו פסע, בכל מילה שאמר ובכל מעשה שעשה. איש משפחה, אוהב ואהוב על הבריות. צנוע ונעים הליכות. אדם שהאיר כל דבר בו נגע''.

אורי גדל בכפר סבא, למד בישיבת ההסדר בקרני שומרון ושירת כלוחם בחיל השריון.

"הוא סיים לא מזמן לימודי הנדסה תעשייה וניהול באריאל, ובדיוק עשה את צעדיו הראשונים כעובד בתחום. שמח וסבלני, ועוזר לכל אדם. מצחיק ואדיש, אבל רק כלפי חוץ - מבפנים הכי רגיש שיש. ידע לתבל מפגשים חברתיים בהומור ובצחוק. שם לב לפרטים הקטנים, וידע לומר את המילה הנכונה בזמן הנכון. אהוב על כל משפחתו ושכניו. בולט בקומתו, ומעל הכול - בלבבו", סיפרו חבריו.

המועצה האזורית מטה בנימין פרסמה הודעה שבה נאמר כי המועצה "כואבת יחד עם היישוב עפרה את מותם הנורא בתאונת הדרכים הקשה הבוקר של שניים מתושבי היישוב, ושולחת איחולי החלמה מהירה לפצוע גם הוא בן עפרה.

"כביש 60 הוא כביש אדום, שגובה מחיר יקר מדי שבוע של יהודים וערבים כאחד. צריך להפוך אותו לכביש דו מסלולי עם גדר הפרדה בדיוק כמו כל כביש בין עירוני בארץ, הגיע הזמן שממשלת ישראל תיקח אחריות ותמנע את המוות הנוראי והמיותר הזה. ראש המועצה והצוותים המקצועיים נמצאים משעות הבוקר בעפרה, מסייעים ליישוב ומלווים את המשפחות".