ראש העיר עם שחקני ירושלים ומאמנם היום
ראש העיר עם שחקני ירושלים ומאמנם היום צילום: נועם רבקין, פלאש 90

חגיגה בספרא. כמעט שבוע עבר מאז זכתה הפועל ירושלים בגביע המדינה בכדורסל, והיום (שלישי) הגיעה הקבוצה יחד עם הגביע לביקור אצל ראש העיר - משה ליאון.

יחד עם הגביע הטרי הגיעו שחקני המועדון האדום מהבירה ומאמנם עודד קטש לאירוע קבלת פנים שקיימו לכבודם בעיריית ירושלים לרגל זכייתם בגביע בפעם החמישית בהיסטוריה.

ראש העיר החדש ליאון פתח בגילוי נאות כשאמר "בשנים האחרונות יש לי מנוי למשחקים שלכם, אני מקפיד להגיע ואני אוהב אתכם ועוקב אחריכם. לצערי עם בחירתי לתפקיד ראש העיר קצת היו לי אילוצים ולכן לא יכולתי להגיע בקביעות כמו שהגעתי לפני כן, אבל אני מבטיח שאעשה השתדלות וכל מאמץ להמשיך ולהגיע".

"אני גאה בזכיה המדהימה שלכם, בזה שהבאתם לנו את הגביע לעיר אחרי 11 שנים", אמר ליאון שהוסיף כי הוא מחכה בכיליון עיניים להמשכה של העונה: "החלק החשוב של העונה עוד לפנינו, אליפות ואליפות אירופה, ואנחנו רוצים אפילו יותר מכם שתעפילו לשלב האחרון באירופה כי אז אירוע הגמר יהיה כאן בעיר שלנו, וזה יוסיף לכוח המיוחד והשילוב שבין הקבוצה לעיר. אנחנו רוצים להגיד לכם תודה, גרמתם לנו הרבה מאוד נחת.

ליאון, המקורב לשר הפנים אריה דרעי, סיפר כי הוא עושה כל שביכולתו כדי לקדם במהירות את אזרוחו של סנטר הירושלמים, אמארה סטודמאייר שכבר קיבל מעמד של תושב. "אני מקווה שאמארה יקבל את תעודת הזהות הכחולה שלו וכשתשבו כאן עם זכייתכם באליפות המדינה יישב כאן אזרח ישראלי נוסף ביננו", אמר ליאון.

"אני מאחל לכם המשך הצלחה וגאה בכם כראש עיר, תודה בשם כל תושבי ירושלים כי אשכרה אתם הקבוצה של העיר. כל העיר אוהבת אתכם - מכבי, הפועל, בית"ר. אתם הקבוצה שמייצגת את העיר בכבוד".

בהמשך הודה ליאון גם למנהל הקבוצה המנכ"ל גיא הראל על כל המאמצים. ליאון סיפר כי עם כניסתו לתפקיד איחל לזכיה בגביע וכך אכן קרה.

גיא הראל, מנכ"ל הירושלמים נשא דברים גם הוא בטקס קבלת הפנים כשאמר: "תודה גדולה לראש העיר ולצוות, אמנם זו רק תחילתה של תקופה אבל יש משמעות לבית החם שאנחנו מקבלים פה בעירייה".

"זו גאווה גדולה לזכות בתארים, ועוד יותר גדולה לזכות בתארים עבור ירושלים. כשאנחנו עולים לשחק עם כזה קהל גדול מאחורינו אנחנו מרגישים שאנחנו מייצגים עיר שלמה, גם באירופה ונושאים בגאווה את שם העיר ירושלים.

אם אייל חומסקי היה פה הוא היה אומר שזו פעם ראשונה מתוך עוד 3 פעמים שאנחנו נגיע לכאן עם תואר, אבל בלי להרים ציפיות. אני מקווה שעוד נחזור לפה".

ליאון צחק כשאמר כי הפעם הוא הקשיב לבקשות לא להקים במות לצורך חגיגות לפני הגמר, אבל בפעמים הבאות לא יענה בחיוב לבקשות, והוסיף כי "אתם בכל מקרה שייכים לכאן וגם אם חס וחלילה זה יגמר בלי תואר, אתם תמיד מוזמנים לכאן".