שרים לזכרה של אורי הי"ד

יותר מאלפיים בני נוער, ילדים ומבוגרים משתתפים הערב (שלישי) באירוע "עיר עוטפת אור" לזכרה של אורי אנסבכר ז"ל שנרצחה בירושלים לפני קצת יותר משבוע.

אחד מיוזמי האירוע, אליסף פרץ, בנה של כלת פרס ישראל, מרים פרץ, אשר שכל את שני אחיו במלחמות ישראל אמר במהלך האירוע: "התכנסנו כאן הערב מתוך שבר גדול. התכנסנו לבכות, ולדפוק על דלתות הלב. לחצוב נקודות תקווה להיאחז בהן".

"עומדים כאן היום רבים שלא הכירו אותך, אורי אנסבכר. גם אני בתוכם. כאלו שלא פגשו את זיו פניך הקורנות, לא שמעו את שירת חייך", הוסיף פרץ, "התכנסנו כאן כי אנחנו לא מסכימים לתת לרשע לנצח".

"אנו עומדים כאן בירושלים, אנשים שונים, פרצופים שונים ודעות שונות, כדי לקחת אחריות. לצערנו את הרצח לא הצלחנו למנוע, אך הצלחנו למנוע את האדישות. אנו עומדים כאן ולוקחים אחריות על המרחב, על האדם שאנחנו. עומדים וכואבים על האנושיות שנפגעה ביום חמישי לפני שבוע וחצי", ציין.

עוד הוסיף פרץ: "החלטת לנגוע בלבבות של נערים ונערות בסיכון, לגעת בכאב ולרפא באהבה. ביום חמישי לפני 13 ימים בלב חורשה בקצה ירושלים התנפצו החיים וכבה האור ברגע אחד החלומות נמוגו, המילים פרחו ונפלת שם, על האדמה שכה אהבת".

"אורי, שְׂאִי סָבִיב עֵינַיִךְ וּרְאִי כֻּלָּם נִקְבְּצוּ בָאוּ לָךְ. עומדים אנחנו כאן ומבקשים להאיר את הדרך החשוכה, מבקשים לגלות נקודת אור כדי שלא ניכשל במסע הארוך והמורכב של עמנו. חופשיים. בארץ ישראל", חתם.

אמה של אורי ז"ל, נעאה, אמרה באירוע, "אורי ידעה את הסוד הזה להיות במקום שהוא שלה. לחיות כל רגע במלאות לחבר את הנשמה שלה לאדמה ולאנשים. אני מתפללת שתנועת האור הזאת שיוצאת מאורי ומתגלגלת בעולם תלך ותתעצם, כי כולנו גם אנשים פשוטים וגם נשמות גדולות של אור, והלוואי ונמשיך להוסיף אור".

באירוע שהתקיים בשיתוף עיריית ירושלים נכח ראש העיר משה ליאון שאמר, "לא זכיתי להכיר את אורי. אני מניח שרוב מי שיושב כאן הערב לא זכה להכיר את אורי. אך לעיתים לא צריך יותר מזוג עיניים רכות וטובות שמביטות בך מבעד תמונה כדי להבין ולהרגיש. נראה שאורי הייתה אור גדול ומיוחד".

"אורי נרצחה בירושלים, לא הרחק מכאן בלב חורשה ירוקה... הרצח המתועב של אורי זעזע את כולנו. בשבוע וחצי האחרונים למדנו להכיר את דמותה של אורי. ואין כמעט אדם בארץ שיכל להתעלם מדמותה העוצמתית", הוסיף ליאון.

"נדמה שהיושרה של אורי, הכנות שלה, והאמת הבהירה שהובילה אותה בחייה הקרינו עלינו, החברה הישראלית, וגרמו לנו, ולו לרגע, להתקבץ יחד – בכאב לאומי עמוק. ברור כי הכאב שלנו הוא רק הד לכאב האישי והמשפחתי שלכם, משפחת אנסבכר היקרה. ברגעי כאב כאלו, קליפות הציניות העבות נוטות לנשור, ואנו מצליחים לרגע להרים את הראש מהפילוגים ומהמחלוקות- ולראות את המאחד: כולנו בני הארץ הזו, כולנו רוצים לגדל בה את ילדינו, לבנות בתים, לחיות ללא פחד", חתם.

האירוע נפתח ב"צעדת האור" שיצאה מעין יעל למתחם התחנה הראשונה בירושלים, באירוע מופיעים בהתנדבות האמנים אהוד בנאי, שלומי שבת, יובל דיין, עמיר בניון, מיכה שטרית וחברי להקת שלווה. במהלך האירוע, צפוי האמן שלומי שבת לבצע בפעם הראשונה את שירה של אורי "עולם של שלום", אשר הולחן על ידו.

ליאון: נזכור תמיר את טוהר הנשמה של אורי

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו