הרב פרץ נפגש עם רבני צוהר

בפגישה נדונו סוגיות שונות הקשורות לענייני דת ומדינה ועמדות הבית היהודי בנושאים אלו ובמיוחד בכל האמור בנושאי הכשרות והגיור.

ערוץ 7 , י"ד באדר תשע"ט

הרב פרץ והרב סתיו
הרב פרץ והרב סתיו
צילום: דוברות

חברי הנהלת ארגון רבני צהר נפגשו הערב (שלישי) עם הרב רפי פרץ, יושב ראש מפלגת הבית היהודי

ברקע הפגישה עומדת הצטרפותו של מנהל אגף "שורשים" בצוהר, אורי שכטר, למפלגת הימין החדש, ופגישה שערכו לאחרונה רבני צוהר עם יו"ר הימין החדש השר נפתלי בנט.

במפגש שהתקיים בשוהם השתתפו הרב דוד סתיו, הרב רפי פוירשטיין, הרב אוריאל גנזל והרב אייל ורד. בפגישה נכחו גם הרב אלי סדן הרב אליהו בלומנצוויג ומנכ"ל מפלגת הבית היהודי ניר אורבך.

בפגישה נדונו סוגיות שונות הקשורות לענייני דת ומדינה ועמדות הבית היהודי בנושאים אלו ובמיוחד בכל האמור בנושאי הכשרות והגיור.

ממפלגת הבית היהודי נמסר כי במהלך הפגישה הסכימו כולם לעבוד יחד תוך שיתוף פעולה שיעצים את הציונות הדתית בפרט ואת מדינת ישראל בכלל.

הרב רפי פרץ אמר, "נפתלי בנט נטש את הבית היהודי, בניגוד לכל הצהרותיו הוא ממשיך להעמיד את הציונות הדתית בסכנה. זו המשימה אליה נקראתי - המשימה היא לאחד את הציונות הדתית. אסור שהציונות הדתית תתפזר בין מפלגות חד פעמיות, בבית היהודי יש מקום ראוי לארגון רבני צוהר".

בסיום הפגישה הוסיף הרב פרץ, "לציונות הדתית ולבית היהודי יש דרך. דרך שהיא יותר גדולה מכל אדם פרטי. כל מי שמאמין במדינת ישראל ומאמין באלוקי ישראל מקומו איתנו. רבני צהר הם חלק בלתי נפרד מהדרך הזו. אין לי ספק שנעבוד יחד".

מארגון רבני צוהר נמסר כי חברי הנהלת ארגון רבני צהר שבו והבהירו לרב רפי פרץ כי ארגון רבני צהר הוא ארגון א-פוליטי ואינו תומך באף מפלגה אך יחד עם זאת הארגון פועל על מנת לקדם את תפיסת עולמו גם בשדה הפוליטי.

"חברי הנהלת צהר קוראים לבית היהודי ולכל המפלגות לאמץ את ערכי היסוד שיאפשרו חיים יהודיים ודמוקרטיים כאן בארץ ישראל", מוסיפים בארגון.