נתניהו ואורבן
נתניהו ואורבןצילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

הרב שלמה כובש, הרב הראשי של הקהילה היהודית ההונגרית המאוחדת (עמי"ך), התייחס להחלטת ממשלת הונגריה לפתוח נציגות בירושלים ואמר כי מדובר במסר חשוב לקהילה הבינלאומית הרואה בישראל בעלת ברית מובהקת.

"מדובר בצעד חשוב בהתקרבות בין המדינות. ממשלה הונגרית מוכיחה שהיא רואה במדינת ישראל בעלת ברית מובהקת. זהו מסר לקהילה הבינלאומית וגם ליהודי הונגריה, מסר של מחויבות המלמד על כך שמנהיגי ישראל והונגריה לא רק מדברים על שיתוף הפעולה אלה גם מיישמים את המדיניות שלהם בפועל", אמר כובש.

בדבריו התייחס לקהילה היהודית בהונגריה אשר ''רואה בעצמה גורם חשוב בבניית היחסים בין שתי המדינות. ההחלטה הזאת שולחת גם מסר חשוב לציבור ההונגרי שהיחסים עם ישראל הם אינטרס לאומי ואין מקום לשנאת ישראל או אנטישמיות בשיח הציבורי והפוליטי בהונגריה, כמו זה שאנו רואים בחוגי הימין הקיצוני".

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש לפני יומיים עם ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן בירושלים. אורבן הודיע לראש הממשלה כי הונגריה החליטה לפתוח נציגות סחר בירושלים, בעלת מעמד דיפלומטי, "כדי שתהיה לנו נוכחות רשמית כאן בירושלים".

נתניהו בירך את ראש ממשלת הונגריה על ההחלטה להרחיב את שגרירות הונגריה בישראל ולפתוח נציגות סחר בירושלים בעלת מעמד דיפלומטי.

"ראש הממשלה אורבן ואני נפגשים כמעט על בסיס קבוע ובכל פעם שאנחנו נפגשים אנחנו ממשיכים בחיזוק היחסים המצוינים בין הונגריה לישראל. הם צומחים בכל תחום – כלכלי, ביטחוני ודיפלומטי. אני מבקש לשבח אותך ואת שר החוץ שלך על שאתם פועלים לחשוף את השקרים שמופצים נגד ישראל במקומות כמו מועצת זכויות האדם, בפורומים של האיחוד האירופי ובמקומות אחרים. אתם מתייצבים לצדה של ישראל ולצד האמת, ואני רוצה להודות לך על כך. זוהי שותפות חשובה מאוד", אמר נתניהו לאורחו.