מסתמן: אלי ישי יקבל את המקום השישי

יו"ר ש"ס לשעבר צפוי לקבל את המקום השישי ברשימת הבית היהודי-האיחוד הלאומי. נתניהו הבטיח למנות אותו לשר בממשלה הבאה.

אלירן אהרון , ט"ו באדר תשע"ט

אלי ישי
אלי ישי
צילום: אלירן אהרון

אלי ישי, לשעבר שר הפנים ויו"ר מפלגת ש"ס, צפוי לקבל את המקום השישי ברשימה המאוחדת של הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית.

בנוסף, ראש הממשלה בנימין נתניהו התחייב למנות את ישי לשר בממשלה הבאה שתוקם לאחר הבחירות, מבלי קשר להסכם הקואליציוני שייחתם בין נתניהו לרשימת הבית היהודי-האיחוד הלאומי.

האיחוד הלאומי והבית היהודי מסרו בתגובה: ''הצעה זו איננה עומדת על הפרק, אלי ישי קיבל הצעה אחרת מכובדת מאוד ומשום שאנו מכבדים אותו לא ננהל את המשא ומתן דרך התקשורת''.

מוקדם יותר הבוקר החליטו ראשי מפלגת "עוצמה יהודית" להסכים להצעת האיחוד לאומי- הבית היהודי לקבל את מקומות חמש ושמונה ברשימה המאוחדת.

"למען ארץ ישראל ולמען הציבור העצום שקורא לאיחוד בימין - כדי שלא תקום חלילה ממשלת שמאל - החליטה מפלגת עוצמה יהודית לקבל הצעה לחבירה לבית היהודי ולאיחוד הלאומי, במקומות 5 ו-8 וזאת למרות שעל פי כל הנתונים ורוב הסקרים האחרונים - מובטחים לעוצמה לפחות 4 מנדטים", אמרו ראשי המפלגה. ''בין ארץ ישראל לכבוד שלנו, אנו בוחרים בשלמות הארץ ובכינונה של ממשלת ימין".

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת אור עציון ויו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, קרא למרכז מפלגת הבית היהודי שיתכנס הערב (שלישי) לאשר את הריצה המשותפת עם מפלגת עוצמה יהודית.

הרב דרוקמן אמר כי על אף השקפת העולם השונה מהשקפת העולם של אנשי ''עוצמה יהודית'', יש לרוץ בבלוק טכני כדי להבטיח את כניסתם לכנסת של שלוש המפלגות יחד - הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית.

"אני מבין לפי הסקרים שהראו לי שבלי חיבורים אנחנו בספק גדול אם נקבל ארבעה מנדטים", סיפר הרב דרוקמן. "לאור זאת מי שלא מביו שחייבים חיבורים הוא מסכן את גוש הימין".