קריאה לשר התחבורה: הרחב את כביש 60

על רקע שתי התאונות הקטלניות בכביש 60 קורא ראש מועצת בנימין לעצור את הקטל על כביש הדמים.

בני טוקר , ט"ו באדר תשע"ט

ישראל גנץ
ישראל גנץ
צילום: יח"צ

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ קורא לשר התחבורה ישראל כץ ליישם את התכנית להרחבת כביש 60, על רקע שתי תאונות הדרכים הקשות שאירעו אתמול וגבו את חייהם של שלושה בני אדם, שניים מהם תושבי עפרה.

"ימים קשים עוברים על בנימין, אתמול איבדנו שני תושבים יקרים ובעוד אנחנו בעיצומה של ההלוויה אנחנו שומעים על תאונת דרכים קטלנית נוספת. התאונות האלה מצטרפות למספר תאונות שקרו בשבועות האחרונים ואין ספק שהתשתיות ביהודה ושומרון דורשות שיפור משמעותי ומתיחת פנים. כביש 60 לא טופל 30 שנים ונוסעים עליו אלפי כלי רכב. מדינת ישראל עדיין לא השכילה להרחיב אותו", הוא אומר לערוץ 7.

גנץ קורא לשר התחבורה ליישם את התכנית להרחבת הכביש. "אנחנו יודעים ששר התחבורה הגה תוכנית להרחבת הכביש הזה אבל הגיע הזמן לשים היום את הכסף כדי שהכביש הזה גם יורחב. צריך לדאוג שזה יעשה במהירות האפשרית כי אין לנו את האפשרות והפריבילגיה לשחק ולפגוע בחיי אדם".

אריאל אלמליח יו"ר הועד המקומי ביישוב עלי אומר שהתושבים חוששים לנסוע בציר הדמים. "יש פחד גדול לנסוע בכביש ולחשוב איך אני חוזר הביתה".

"לפני פחות מחודשיים תושבת היישוב נהרגה גם בציר 60 ואנחנו כל הזמן מתריעים. אנחנו יכולים לחזות לצערי את התאונה הבאה אם זה לא יטופל בהקדם. אתה רואה את ההתפתחות ואת ההרחבות והמחלפים שהמדינה בנתה במרכז הארץ, לעומת חוסר ההשקעה באזור שלנו. צריך לייצר מצב שציר 60 הופך להיות תקין ומתאים לאוכלוסיה היהודית והפלסטינית ביו"ש. השר כץ צריך לקבל החלטה שהופכים את יו"ש למקום שאפשר לחיות בו בצורה בטוחה ונורמלית", מסכם אלמליח.