פס רחב מאוד: צה''ל נערך לדור 5

כניסת הדור החדש לישראל תאפשר שימושים צבאיים שעד היום לא התאפשרו, בתחומי ההגנה בסייבר, הפעלת אמצעי הלחימה והתקשורת בשטח.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ו באדר תשע"ט

פס רחב מאוד: צה''ל נערך לדור 5-ערוץ 7
להגיע מוכנים יותר לדור הבא
צילום: דובר צה"ל

נציגים מכלל זרועות צה"ל, בכירים מחברות הסלולר והתעשיות הביטחוניות השתתפו היום (רביעי) בכנס סלולר דור 5 שהתקיים בהובלת יחידת מעוף באגף התקשוב וההגנה בסב"ר ובשיתוף משרד התקשורת ומפא"ת.

הכנס נערך במרכז רבין בתל אביב, בראשות מפקד לוט"ם, תת-אלוף רמי מלאכי ומנכ״ל משרד התקשורת נתי כהן.

בכל עשור מושק דור טכנולוגי חדש בסלולר המציג יכולות חדשות ומשופרות. הדור החמישי של רשתות הסלולר הוא קפיצת מדרגה משמעותית בכל הנוגע לחווית המשתמש- מהירות הגלישה גבוהה יותר, מעבר הנתונים מהיר יותר ועם השהייה נמוכה ככל האפשר. בדור החדש ניתן יהיה להפעיל יישומים כבדים, בקלות.

הכנס שהתקיים היום סקר את היערכות צה"ל והיערכות משרד התקשורת לדור 5, ובו הוצגו היתרונות, האתגרים והפתרונות במעבר של מדינת ישראל לדור 5. הדור החמישי של הסלולר ישפיע על פיתוחים טכנולוגים מתחום ה- IoT, שיפור מענה השירותים ומעבר מהיר של-Data.

כניסת הדור החדש לישראל תאפשר שימושים צבאיים שעד היום לא התאפשרו באמצעות תקשורת סלולארית, בתחומי ההגנה בסייבר, הפעלת אמצעי הלחימה והתקשורת בשטח.

מפקד מעוף, אלוף-משנה ליאור פיינה, אמר כי ״דור 5 מביא עימו בשורה טכנולוגית משמעותית בדגש על 'פס רחב' עד לקצה ויכולות תקשורת מתקדמות להמונים. טכנולוגיית דור 5 מתכתבת עם מהפכות ה-IoTוהמידע הן בעולמות התעשייתים והן בעולם הבטחוני.

''אנחנו נמצאים בעיצומה של מהפכת המידע, דור 5 מספק הזדמנות אמיתית לקישוריות בפריסה רחבה מהקצוות בשטח עד לליבה של צה״ל והנגשת תוצרי המידע לקצה הטקטי. יכולות התקשורת המתקדמות בדור 5 מייצרות פוטנציאל ממשי עבור צה"ל בקידום תהליכים מבצעיים בזמן אמת מקצה לקצה״, הוסיף.

מנכ"ל משרד התקשורת, תת-אלוף (מיל׳) וקצין הקשר הראשי לשעבר, נתי כהן, אמר כי ״תכלית המהלכים המובלים על ידי משרד התקשורת היא להאיץ את פריסת תשתיות התקשורת במדינת ישראל על מנת להביאה לעידן הדיגיטלי. בשנים האחרונות נעשה מהלך משמעותי להפחתת העלויות לצרכן והגענו ליעד בנושא זה, אך בהיבט פריסת תשתיות מתקדמות, צעדנו במקום.

''על מנת להגיע לשם יצאנו למהלך רוחבי עם כלל משרדי הממשלה, גיבשנו חזון ואסטרטגיה אשר משנים את ייעודו של משרד התקשורת מפיקוח ואסדרה ליוזמה והובלת תשתיות התקשורת בישראל לעידן הדיגיטלי וה-IOT.

''בימים אלו אנו עמלים על ניסוח מסמכי מכרז הדור ה-5 במסגרתו יוענקו תמריצים משמעותיים לחברות שיעמדו בטווחי הזמן שהוגדרו כיעד. היכולת של צה"ל להתחבר למהלך הלאומי הזה, ישרת את האינטרסים הלאומיים ויקדם את היכולת שלנו להגיע מוכנים יותר ובזמן לדור הבא כפי שצה"ל עשה בעבר בהצלחה״, הוסיף כהן.