אהוד ברק אופטימי: יש סיכוי למהפך

"הבחירה היא בין ממשלה מושחתת שכבולה בידי כהניסטים וגזענים, לבין ממשלה שתוכל להחזיר אותנו לישראל חזקה, נאמנה להכרזת העצמאות".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ז באדר תשע"ט

אהוד ברק אופטימי: יש סיכוי למהפך-ערוץ 7
אהוד ברק
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

שר הביטחון לשעבר אהוד ברק מברך הבוקר (חמישי) על הריצה המשותפת של יאיר לפיד, בני גנץ וגבי אשכנזי.

''מברוק לגנץ ולפיד שהתגברו על המכשולים, גילו אחריות לאומית ויצרו איחוד כוחות עם סיכוי למהפך", אמר ברק.

לדבריו, ''הבחירה היא בין ממשלה מושחתת שכבולה בידי כהניסטים וגזענים, לבין ממשלה שתוכל להחזיר אותנו לישראל חזקה, נאמנה להכרזת העצמאות. מבחן היישום והניצחון עוד לפניהם. מגיעה להם ברכת הצלחה. מכל לב''.

יו"ר מרצ, תמר זנדברג, מסרה בעקבות איחוד גנץ ולפיד: "ברכות לאיחוד המרכז שיהווה חלופה לליכוד. מול ממשלת ליכוד-כהניסטים צריך ממשלת שמאל-מרכז ושמאל זה מרצ".

מוקדם יותר הבוקר הודיעו יו"ר מפלגת חוסן לישראל, בני גנץ, ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, כי החליטו להקים רשימה מאוחדת. הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי הצטרף אף הוא למפלגה המאוחדת.

גנץ ולפיד סיכמו בין השאר על רוטציה בתפקיד ראש הממשלה. גנץ ישמש ראשון בתפקיד ולפיד יחליף אותו אחרי כשנתיים וחצי. ארבעת המקומות הראשונים ברשימה המאוחדת יהיו: בני גנץ, יאיר לפיד, משה (בוגי) יעלון וגבי אשכנזי. יתר הרשימה תסודר בשיטת ה"ריץ' רץ'" בין שתי המפלגות.

"מתוך אחריות לאומית, החליטו בני גנץ, יאיר לפיד ובוגי יעלון על הקמת רשימה מאוחדת אשר תהווה את מפלגת השלטון החדשה של ישראל. מפלגת השלטון החדשה תעמיד נבחרת מנהיגים בטחונית וחברתית חדשה שתבטיח את בטחון המדינה, ותחבר מחדש את חלקי העם ואת החברה הישראלית המשוסעת", נכתב בהודעה.