ישראל מול גרמניה הערב
ישראל מול גרמניה הערב צילום: FIBA

עוד לא אבדה תקוותם. הכל כבר היה מוכן - נבחרת יריבה חזקה, סיכוי אפסי להפסד במשחק המקביל של נבחרת חזקה ועדיפה נוספת, אבל נבחרת הכדורסל של ישראל הוכיחה שוב הערב (חמישי) כי כלום עוד לא גמור כל עוד זה תלוי בה ובאופי שלה.

הנבחרת הישראלית אירחה הערב את נבחרת גרמניה שכבר הבטיחה את השתתפותה באליפות העולם בכדורסל שתתקיים בסין, באולם הדרייב-אין שבתל אביב, ערב לפני מירוץ מרתון ת"א שיחול מחר וסיפקה תוצאה שמשאירה לעצמה סיכוי אמיתי להעפלה.

הנבחרת הישראלית עלתה אל הפרקט בתל אביב עם רוח גבית בדמות הפסד סנסציוני של סרביה החזקה בתוצאה 71:70 לאסטוניה, שגרם לבחורים הישראלים להאמין ביכולת שלהם להעפיל לאליפות העולם מהמקום השלישי - זה היה תלוי רק בהם.

המשחק היה צמוד לכל אורכו כשהישראלים לא הצליחו לנצל עד תום את העובדה שהגרמנים הופיעו בסגל חסר, כשלאחר 10 דקות ראשונות של משחק הובילו הגרמנים בתוצאה 19:15. ברבע השני הפכו הישראלים את התוצאה ואל ההפסקה ירדו כשהם מובילים בנקודה אחת בלבד - 35:36.

ברבע השלישי ההובלה עברה בין שתי הנבחרות אך הישראלים הם אלו שירדו ממנו כשהם מובילים עם 52:54.

ברבע הרביעי והמכריע הגרמנים להטו, חזרו מפיגור של 8 לשיוויון וכבר היה נראה שהמשחק גמור. החטאה של אובסט הגרמני, שקלע 14 מתוך 16 הנקודות שלו ברבע האחרון, מנעה את המהפך הגרמני בדומה למשחק הקודם ביניהן בגרמניה, ושתי שלשות אדירות של מי אם לא גיא פניני מהצד השני, במאני-טיים, החזירו את היתרון לישראליים ולזה לגרמנים כבר לא הייתה תשובה. בסיום, ניצחון דרמטי ומלא באופי - עם 77:81 שמשאיר סיכוי להעפיל לאליפות העולם למרות הכל.

בשביל להעפיל לאליפות שתתקיים בסין, צריכה הנבחרת הישראלית לנצח את סרביה החזקה בבלגרד ביום ראשון הקרוב - הפסדים של גאורגיה ליוון הערב ולאסטוניה במחזור הסיום, או הפסד של גיאורגיה באחד משני המשחקים בתוספת לניצחון ישראלי על סרביה ב-22 נקודות הפרש, יעשו את הבלתי יאומן ויעלו את ישראל לאליפות העולם. סיכוי קלוש אך מי היה מאמין שהוא בכלל יהיה קיים עד לא מזמן.

טי ג'יי קליין, דני אבדיה וקפטן נבחרת העתודה גיל בני, שזכו לרשום הופעת בכורה במדים של הנבחרת הבוגרת, הרשימו.

קלעו לנבחרת ישראל: טי ג'יי קליין 14 נקודות, יפתח זיו 10, רפי מנקו 10, גיא פניני 9, גולן גוט 8, עידן זלמנסון 8, בר טימור 7, תומר גינת 7, איתי שגב 5, גיל בני 2, דני אבדיה 1.