בן גביר: אנחנו רוצים לשבת בקואליציה

עו"ד בן גביר נערך לכניסה לכנסת, מציב יעדים ומפתיע עם שבחים לנתניהו והבהרה: עד פסק חלוט בעליון לא מורידים ראש ממשלה.

שמעון כהן , י"ט באדר תשע"ט

בקרוב בכנסת? איתמר בן גביר
בקרוב בכנסת? איתמר בן גביר
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בראיון ליומן ערוץ 7 משרטט עורך הדין איתמר בן גביר את עיקרי מגמותיו בכנסת הבאה, במידה ואכן ייכנס אליה בעקבות האיחוד במפלגות הימין, ובפיו לא מעט שבחים לנתניהו.

"אני רוצה לייבא את הצלחות מעולם בית המשפט אל הכנסת", אומר בן גביר. "הגעתי להצלחות חשובות לקייסים עקרוניים ולתקדימים חשובים, וזה השלב הנכון לייבא את ההצלחות הללו לכנסת. איילת שקד, שאני מאוד מעריך אותה, עשתה עבודה טובה אבל יש הרבה דברים שעוד צריך לטפל בהם. בית המשט העליון עדיין עם אג'נדה שונה מזו שאנחנו רוצים שתהיה לו, יש עוד הרבה דברים בעולם החקיקה וועדות הכנסת, ובנוסף יש תפקיד אחד שצריך לבצע, לגרור כנסת שלמה ימינה. להיות הסמן הימני, מה שאגב מיצב את סמוטריץ' בקונצנזוס, ואם הבאנו למצב הזה, דיינו".

בן גביר אינו חושש מתנועת מטוטלת בעבודת הכנסת לכיוון שמאל במידה ואכן מפלגתו תנסה לגרור את הכנסת ימינה. לטעמו הדברים תלויים במבנה הגושים. "נתניהו, שכל כך התעקש על חיבור מפלגות הימין כבלוק טכני, ידע שבלי החיבור הזה יכול להיות שממשלת הימין לא תקום. אני עדיין משוכנע שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה והימין יוביל את הממשלה הבאה. חיבור כזה ימנע את עליית גנץ ואת החרבת הישובים. אף אחד מאיתנו לא רוצה לחזור להתנקות ולהתכנסות".

כשהוא נשאל אם שני המקומות שיתפסו הוא וד"ר בן ארי אינם מקומות מבוזבזים מבחינה קואליציונית, שכן לכאורה נתניהו לא יצרף אותם לקואליציה שלו ויעדיף חבירה לגנץ, מפתיע בן גביר ואומר: "אפתיע אותך, אנחנו לא נטורי קרתא. אנחנו רוצים לשבת בקואליציה. קואליציה זו לא קללה. זה יצריך פשרות כמו לחייב את נתניהו להגיב לטילים ולפנות את חאן אל אחמר. הדרישות שלנו לגיטימיות, שיעמוד בדברים שלו. לראשונה יהיה אולטימאטום שבו ניתן לראש הממשלה לשלוט ובלבד שיעמוד בהבטחותיו".

עם זאת, בן גביר אינו שולל אפשרות להתמקם באופוזיציה ומזכיר כי בקדנציה בה הושאר 'האיחוד הלאומי' של כצל'ה, אורי אריאל ופרופ' אריה אלדד מחוץ לממשלה, דאגה המפלגה להעניק לנתניהו רשת ביטחון אידאולוגית. "אם נתניהו יוביל אידאולוגיה אמתית נהיה ראשוני התומכים שלו".

על תפקידו שלו כחבר כנסת אומר בן גביר: "אני לא בא לכנסת כדי לצעוק וגם לא רק כדי להתראיין לתקשורת. כעורך דין יש לי יותר תקשורת מחלק ניכר מחברי הכנסת. אני בא לכנסת כדי לשנות ולעשות. אני לא יכול להבטיח דברים שתלויים גם בהצבעת הבוחר לאיחוד הזה. אנחנו לא מסכימים על כל דבר עם 'הבית היהודי' ומותר שיהיו מחלוקות, אבל כולנו בעד המדינה, בעד צבא חזק וארץ ישראל שלמה. לגבי באופן אישי, אני לא בא רק כדי לצעוק אלא כדי לעבוד".

וגם לנוער הגבעות שאותם ייצג עד כה בלא מעט הצלחה בבתי המשפט יש לבן גביר מילות הרגעה. הוא מספר על שורת עורכי דין שהוכשרו במשרדו להמשך עבודה מול הנוער, כך גם הוא מזכיר עורכי דין מטעם 'חננו' ומחוצה לה, בהם עורך הדין עדי קידר, עורך הדין יצחק בם ואחרים שיפעלו היטב. באשר לו עצמו הוא מוסיף: "אדאג לנוער הזה ולנוער יו"ש ולשאר הנוער במדינה, בפריפריה ובכל הארץ מהכנסת".

את מתקפת השמאל על נתניהו והתערבותו באיחוד הימין רואה בן גביר כצביעות של ממש. הוא מזכיר את היותם "כורתי ברית עם חנין זועבי ועזמי בשארה", ולציונות הדתית הוא פונה בקריאה: "די עם התמימות הזו. הציבור הציוני דתי הוא האיכותי שבאיכותי, אנשים נפלאים ויקרים אבל הם תמימים והתמימות הזו יכולה להרוג אותנו. אנחנו מכירים את כל הבריתות של השמאל ולכן מה שעשה נתניהו הוא מהלך גאוני. שא תהיה טעות, יש לי עליו הרבה ביקורת ועוד תהיה לי, אבל נתניהו יודע שלא נפיל אותו על כתב אישום. אני כמשפטן אומר שאסור להפיל ראש ממשלה אלא רק אחרי פסק חלוט של בית משפט עליון ולא של בית משפט מחוזי".