פעמיים בלבד הופיעה נבחרת ישראל באליפות העולם בכדורסל - המונדובאסקט. הערב (ראשון) הייתה יכולה ישראל להתקרב מרחק נגיעה מהעפלה שלישית לטורניר היוקרתי ביותר בכדורסל העולמי, כשהייתה צריכה לנצח את סרביה החזקה באולמה הביתי ולקוות להפסד של נבחרת גיאורגיה מול אסטוניה שכבר הפתיעה ביום חמישי האחרון.

לצערה של הנבחרת הישראלית והאוהדים הרבים, היריבה מסרביה הייתה עדיפה בהרבה עליה, בטח באולם פיוניר הביתי שבבלגרד בירת סרביה.

סגנית אלופת העולם מסרביה הובילה כמעט לאורך כל הדרך וברחה לפער דו-ספרתי כבר לפני הירידה להפסקת המחצית כשמעל כולם היה זה מילוש תאודוסיץ' הנהדר שנפלט רק לפני כחודש מקבוצתו ב-NBA, לוס אנג'לס קליפרס ושמו נקשר למכבי ת"א אך לבסוף בחר שלא לשחק עוד העונה באף קבוצה אירופית.

עם סגל חסר ומול נבחרת חזקה כמו סרביה, לשחקניו של עודד קטש לא באמת היה סיכוי לעשות משהו הערב והם מסיימים את מוקדמות אליפות העולם במקום החמישי בבית, ואת אליפות העולם שתתקיים בסין יראו מהטלוויזיה.

הפעם הבאה שהנבחרת תשחק תהיה במוקדמות יורובאסקט 2021, ביחד עם 31 נבחרות אחרות ביבשת. הנבחרות יחולקו לשמונה בתים של ארבע נבחרות כל אחד, כאשר שלוש הראשונות בכל בית יעפילו לטורניר הגמר. אולי שם יצליחו קטש ושחקניו לעמוד במשימה ולהעפיל לטורניר אירופי גדול.

קלעו לישראל: ג'ייק כהן 16 נקודות, טי ג'יי קליין 12, דני אבדיה 10, יפתח זיו 10, עידן זלמנסון 10, יובל זוסמן 9, גיא פניני 3, בר טימור 3, רפי מנקו 3.

לסרביה: ולדימיר לוצ'יץ' 22 נקודות, דרגאן מילוסבלייביץ' 20, מילוש תאודוסיץ' 11, ניקולה מילוטינוב 10, סטפן בירצ'ביץ' 9, סטבן ילובאץ 8, מירוסלב ראדוליצה 5, מרקו סימונוביץ' 5, איליה דג'וקוביץ' 3, אלכסה אברמוביץ' 2, מילנקו טפיץ' 2.