הכוס החדשה שלכם?
הכוס החדשה שלכם? צילום: iStock

רוב האנשים לא מסוגלים להריח את הנעליים שלהם, אבל יש כאלו שהחליטו שהם יכולים להיות תחליף מצוין לכוס. הטרנד המגעיל ביותר שראינו לאחרונה, רק הולך ומתפתח עם הזמן.

אם עדיין לא ראיתם אדם שותה מהנעל שלו, כנראה שאתם לא חובבי מרוצים. כל מי שצפה לאחרונה באחת מתחרויות פורמולה 1, תחרות המירוצים היוקרתית בעולם, לא יכל לפספס את המנהג החדש של הזוכים בתחרות- לשתות מהנעל של עצמם.

כמו הרבה מנהגים מוזרים, גם הדבר הזה התחיל אצל האוסטרלים. ביבשת המרוחקת כבר למעלה מעשר שנים החליטו שלשתות מכוסות זה כבר לא באופנה, והתחילו להשתמש בנעליים במקום. הדבר תפס תאוצה עד שבאוסטרליה התחילו למכור כוסות בצורת נעליים, למי שרוצה להיות באופנה, ועדיין לשמור על היגיינה בסיסית.

האופנה הגיעה לעולם הגדול כאשר נהג המירוצים האוסטרלי דניאל ריקארדו, ניצח באחת מהתחרויות והימם את הקהל כאשר חלץ לפתע את הנעל שלו והחליט לשתות מתוכה. לאחר התהודה שהוא קיבל, ריקארדו החליט לתת גאווה למולדתו ומאז שותה כמנהג האוסטרלים בכל פעם שהוא עולה על דוכן המנצחים.

עם הזמן, ריקארדו נאלץ בכל אירוע לשלוף את הנעל שלו ולשתות ממנה, גם אם מדובר רק במפגש אקראי עם מעריצים ברחוב, בעיקר אם הוא כבר נועל מגף אוסטרלי כמובן. וכמובן, יש מי שכבר ראה דרך להרוויח כסף מכל העניין. מארגני פורמולה 1 רשמו את הshoey כסימן מסחרי, כדבר שאמור להעניק להם בלעדיות על שיווק כוסות בצורת נעליים.

ריקארדו כבר אינו לבד. הקהל התלהב כל כך מהטרנד החדש, ודוחק בכל מנצח בטורניר לשתות מהנעל. הלחץ החברתי הקיים בתחרות מעביר את המשימה אל מנצחי המקומות השני והשלישי, כאשר גם המנחה נאלץ לשתות מהנעל לקולות הקהל המשולהב.

ואם חשבתם שהטרנד נגמר במסלולי המרוצים- תחשבו שוב. מפורסמים רבים מרחבי העולם מנסים למשוך אליהם גם תשומת לב על ידי שתייה מנעליים ולהרוויח עוד כמה דקות תהילה. האם הטרנד יגיע לארץ? בינתיים נראה שחובבי התהילה בארץ לא ממהרים לייבא את הטרנד, אבל אי אפשר לדעת מי יתחיל גם כאן את כדור השלג הזה.רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!