שבע אפשרויות בילוי בירושלים

שנת 2019 מטביעה את חותמה על ירושלים במגוון פעילויות- תערוכות, סיורים, סדנאות ועוד. הנה 7 אפשרויות בילוי בירושלים בתקופה הקרובה.

תוכן שיווקי , כ' באדר תשע"ט

שבע אפשרויות בילוי בירושלים-ערוץ 7
בילוי בירושלים
pexels

אומרים ישנה ארץ - תערוכה חדשה ביד ושם

שמה המלא של התערוכה החדשה "אומרים ישנה ארץ - כיסופים לארץ ישראל בתקופת השואה" מעיד על החוויה הייחודית המצפה לכם ביד ושם.

התערוכה מציגה את ערגתם של יהודי אירופה לארץ ישראל בין השנים 1948-1933, על רקע ההתרחשויות הדרמטיות בשנים אלו: עליית הנאצים לשלטון, מלחה"ע השנייה, השואה הנוראית, סיום המלחמה והתקומה שהתבטאה בהקמת מדינת ישראל. החוויות ומאוויי הלב של היהודים מועברים דרך יצירות אמנות, עדויות, יומנים ופריטים שונים שנאספו במשך שנים ביד ושם.

אירועי ספורט במתחם התחנה הראשונה

מתחם התחנה הראשונה בירושלים מקיים במרחביו תכנית ספורט חדשה, המעודדת שמירה על הכושר והקניית אורח חיים בריא. התכנית הספורטיבית מתפרסת על פני כל השבוע, וכוללת מגוון פעילויות בתחומי הספורט והתנועה השונים המתאימים לכל הגילאים והסגנונות. בכל יום ניתן ליהנות מפעילות אחרת: שיעורי ריקוד בסגנון החוף המערבי, מסיבת זומבה, אימונים אירוביים שונים, אימוני ריצה, פילאטיס, צ'י קונג, אקרו יוגה, ואפילו אימון הליכה של אימהות ועגלות.

שומר לילה - תערוכה חדשה בבית אבי חי

שומר לילה היא תערוכת צילומים כובשת של הצלם ג'ואל קנטור, שעלה לארץ מקנדה ב-1967 וגר בקיבוץ כפר מנחם של השומר הצעיר עד 1987. סדרת הצילומים הנדירים בשחור-לבן מתעדת את חיי היומיום בקיבוץ בין השנים 1986-1980: חדר האוכל, העבודה, חדרי הילדים, המשק, דגם חומה ומגדל, החגים, הנופים שחובקים את הקיבוץ מכל עבר. כל אלה מוצגים מנקודת המבט האינטימית של חבר חדש בימים בהם הקיבוץ השיתופי עדיין לא שינה את פניו. רוח התערוכה תואם את אווירת חגיגות ה-70 למדינת ישראל.

סיור בעקבות אמנים וצורפי תכשיטים במרכז המבקרים של Yvel

מרכז המבקרים של Yvel מהווה בית למותג בינלאומי מוערך של ייצור תכשיטי יוקרה בשילוב משאבי טבע מרחבי תבל. באולם התצוגה של המרכז מוצגים תכשיטים מעוצבים ויוקרתיים המיועדים לאספני אמנות וחובבי פנינים, לצד תכשיטים למתנות וכאלה התואמים את הטעם הישראלי. במקום נערך סיור מרתק הכולל התרשמות מהתכשיטים שזכו בפרסי עיצוב בינלאומיים, מתהליכי ייצור התכשיטים במפעל על ידי האמנים המוכשרים, ומהאטרקציות שבמתחם: גן האבנים הטובות, סיור בנושא המורשת האתיופית וקשריה עם המרכז, צפייה בסרט המגולל את סיפור הפנינים, סדנאות ילדים וטעימות יין במרתף היינות מהמאה ה-19.

סדנאות שוקולד בעין כרם

בעין כרם רבת הקסם שוכנת חנות השוקולדים והגלידריה "עין כרם המתוקה". חנות הבוטיק הידועה בייחודה ובאיכויות השוקולד הטרי והטבעי שלה, מקיימת בבית הייצור סדנאות שוקולד חווייתיות ומהנות במיוחד. הסדנאות מותאמות לכל הגילאים, ואפשר לחגוג במסגרתן גם אירועים פרטיים באווירה אינטימית ומחבקת. במהלך הסדנאות המשתתפים נחשפים להיסטוריה של הקקאו ולסוגי השוקולד השונים, ורוכשים ידע בהכנת שוקולדים מובחרים. בסדנאות מוגשים קפה ונשנושים מתוקים, וגם התוצרים המפתים נאכלים בעונג רב.

לא קם כמשה: הרמב"ם, כתביו וחותמו – תערוכה חדשה במוזיאון ישראל

התערוכה "לא קם כמשה" מציגה את פניו הרבות והמגוונות של הרמב"ם, שחי במאה ה-12 ופעל כפרשן ופוסק הלכה, איש מדע ורופא, הוגה דעות ומנהיג כריזמטי. בתערוכה מוצגים כתבי היד המאוירים המשקפים את היקף מורשתו הייחודית ואת גודל השפעתה. המבקרים התערוכה יוכלו להתוודע לחתימתו המקורית של הרמב"ם, לפירוש המשנה עליו שקד בימי נדודיו טרם השתקע במצרים, לעמדותיו המהפכניות בעניין שילוב התורה והמדע ולמאמציו להנגיש את ההלכה.

סיור חכמת ההמונים ברחובות העיר

חכמת ההמונים הוא משחק משימות וחידות תחרותי המשולב בסיור ברחובותיה היפים של ירושלים. המשחק המתקיים בקבוצות קטנות מאפשר לגלות בדרך לא שגרתית ומלאת כיף ואתגר - את רבדי ההיסטוריה והסיפורים המופלאים שחופנות סמטאות הבירה. מצד אחד זהו משחק שמחדד את החשיבה ואת הידע על ירושלים, ומצד שני הוא שופע תעוזה, הומור ורוח שטות. סיור חכמת ההמונים מהווה בילוי מיוחד במינו וספוג באווירה הירושלמית - למשפחות ולקבוצות חברים.