"אמרו לי שלא הבאתי אנשים דתיים למפלגה"

ח"כ עליזה לביא סיפרה בפאנל בחירות מדוע שובצה במקום לא ריאלי ברשימת יש עתיד. ח"כ שולי מועלם: לא הקמנו את הימין החדש בגלל הרבנים.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ' באדר תשע"ט

"אמרו לי שלא הבאתי אנשים דתיים למפלגה"-ערוץ 7
משתתפות הפאנל
צילום: מתניה אופיר

ח"כ שולי מועלם ממפלגת "הימין החדש" אינה מצטערת על עזיבת ''הבית היהודי'' ואומרת כי מספר המנדטים של המחנה הלאומי גדל בזכות המהלך שהובילו איילת שקד ונפתלי בנט.

"עכשיו יש 62-63 מנדטים בימין ולפני היה 58", אמרה מועלם, "שינינו את המפה לטובה". לדבריה הפרישה לא היתה בשל לחץ הרבנים, "התייעצנו עם רבנים ואת ההחלטות נקבל בסיעה ואני בטוחה שזה ימשיך ככה גם בימין החדש".

את הדברים אמרה מועלם רפאלי בפאנל הבחירות שנערך השבוע במכללת אפרתה בירושלים.

ח"כ עליזה לביא, נציגת "כחול לבן" שנדחקה למקום לא ריאלי, סיפרה שעבר עליה שבוע קשה: "למצוא את עצמי ממספר שמונה להיות כמעט בסוף הרשימה זו חוויה מאוד לא פשוטה, והייתי צריכה המון כוחות נפש כדי לקבל את ההחלטה הנכונה''. היא הסבירה מדוע נדחקה לאחור, 'אמרו לי שלא הבאתי אנשים דתיים למפלגה".

לביא הזכירה כי צמחה במפד''ל ומתחה ביקורת על ''הבית היהודי'' שהפקיר לדבריה את נושאי דת ומדינה. "כאישה דתייה אני מרגישה שגנבו לי את היהדות שלי".

ח"כ מועלם תקפה את ''כחול לבן'' ואמרה ללביא כי "מצד אחד אתם אומרים שתשנו את חוק הלאום ומצד שני לא. אין לכם דרך – אתם אומרים בעד ונגד לכל דבר".

"רק גברים עומדים בראש המפלגה, דירדרתם את הנשים ולפחות אלו שהיו ביש עתיד – נעלמו". לביא השיבה: "הביקורת של שולי במקום".

אורית סטרוק, נציגת איחוד מפלגות הימין, אמרה בפאנל כי "אין ספק שאילת שקד שינתה באופן משמעותי את יחס המדינה לבג"צים נגד ההתיישבות ואני סומכת עליה שתמשיך את זה, אבל אני לא יכולה לסמוך על הרשימה שלה לכל אורכה".

מועמדת העבודה, מיכל צ'רנוביצקי, נציגת הציבור החרדי במפלגה, אמרה כי הפעילים החרדים הצעירים רוצים להשתלב במדינה וחלקם מתגייסים לצבא – "אנחנו יודעים איפה נמצאים שותפינו – הם במפלגת העבודה ומרצ". היא הלינה: ''כשההורים באו ובכו והתחננו שיפתחו בתי ספר ממ"דים חרדיים – בנט לא עזר בכלום ולא עשה כלום".

ח"כ מועלם הגיבה, "מצער אותי שאישה שבסיס החיים שלה הוא תורת ישראל רואה בשותפיה מי שרוצים בהכחדת היהדות במדינת ישראל".