מזכ"ל חיזבאללה נסראללה
מזכ"ל חיזבאללה נסראללה פלאש 90

בריטניה הודיעה היום (שני) על הכנסתם של מספר ארגונים ובהם חיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור אשר החוק הבריטי אוסר על כל קשר אתם.

ההכרזה הנוכחית כוללת את כל זרועותיו של ארגון חיזבאללה כולל הזרוע המדינית, זאת לאחר שבעבר כבר הוכרזה הזרוע הצבאית של חיזבאללה כארגון טרור בבריטניה.

שר הפנים של בריטניה, סאג'יד ג'אוויד, הסביר "המטרה שלי כשר הפנים היא להגן על העם הבריטי. במסגרת זו אנו מזהים ומאיימים על כל ארגון טרור המאיים על ביטחוננו, יהיו אשר יהיו המוטיבציות או האידיאולוגיה שלהם, ולכן אני נוקט פעולה נגד כמה ארגונים כיום".

"חיזבאללה ממשיך במאמציו לערער את המצב השברירי במזרח התיכון - ואיננו יכולים עוד להבחין בין הזרוע הצבאית שכבר נאסרה לבין המפלגה. בגלל זה לקחתי את ההחלטה לאסור את המגע עם הקבוצה כולה".

שר החוץ של בריטניה, ג'רמי האנט, ציין, "אנחנו תומכים נחרצים בלבנון יציבה ומשגשגת. אין אנו יכולים להיות שאננים בכל הנוגע לטרור - ברור שההבחנה בין הזרועות הצבאיות והפוליטיות של חיזבאללה אינה קיימת, ובאמצעות איסור החיזבאללה על כל צורותיו, הממשלה שולחת איתות ברור לכך שפעילותה המזיקה באזור בלתי מקובלת לחלוטין ופוגעת בביטחון הלאומי של בריטניה. זה לא משנה את המחויבות המתמשכת שלנו ללבנון, שאיתה יש לנו מערכת יחסים רחבה וחזקה".