הנכד הצנחן של הרב הקולונל

בין 35 חיילי פלוגת ח"ץ (חרדים צנחנים) שקיבלו את הכומתה האדומה בטקס בגבעת התחמושת היה גם נכדו של קולונל הרב יעקב גולדשטיין.

ערוץ 7 , כ' באדר תשע"ט

הנכד הצנחן של הרב הקולונל-ערוץ 7
הסב והנכד
צילום: רווח הפקות

35 חיילים של הפלוגה החרדית בצנחנים - ח"ץ - קיבלו ביום חמישי האחרון את הכומתות האדומות בטקס מרגש שהתקיים בגבעת התחמושת בירושלים.

בין הצנחנים החדשים היה גם ג'ו בריקמן, יליד קראון הייטס, נכדו של קולונל הרב יעקב גולדשטיין, קצין דת ראשי לשעבר במשמר הלאומי הצבאי של ניו יורק. הרב גולדשטיין הגיע לטקס במיוחד מארצות הברית כדי לברך את נכדו וחבריו לנשק.

הרב גולדשטיין ששירת בצבא אמריקאי במשך 38, החליט להתגייס אחרי שקיבל ברכה לכך מרבי מנחם מענדל שניאורסון, הרבי מליובאוויטש זצ"ל. הוא היה הקצין הראשון בצבא ארה"ב שקיבל אישור לא לגלח את זקנו בניגוד למה שהיה נהוג עד אז. גולדשטיין שירת בזירות רבות כולל בוסניה, דרום קוריאה, אפגניסטן, קובה ועיראק.

במהלך מלחמת המפרץ הוא הגיע לישראל יחד עם המשלחת האמריקנית ובזמן פיגועי 11 בספטמבר יחידתו של הרב גולדשטיין הייתה בין הראשונות שהגיעו למוקד האסון במנהטן. בכל מקום בו שירת דאג הרב גולדשטיין לצרכים הרוחניים של החיילים יהודיים.

פלוגת ח"ץ (חרדים צנחנים) הוקמה בתחילת 2017 בעקבות הצלחתו של הגדוד החרדי "נצח יהודה". מרבני עמותת "נצח יהודה" שמלווים את החיילים החרדים בח״ץ נמסר: "אנו שמחים בהצלחת פרויקט שילוב חרדים בחטיבת הצנחנים. חיילי פלוגת ח"ץ מוכיחים שניתן לשרת בחטיבות קרביות של צה"ל מבלי להתפשר על אורח חיים חרדי."