דניאל זמיר
דניאל זמיר עטיפת הסינגל

״מודה אני״ - הוא הסינגל השני מתוך האלבום החדש - "אליי" (אלבומו ה- 13 של זמיר שיראה אור בקרוב) והוא האלבום השירים המלא הראשון, המבטא התחדשות מוזיקלית וגם אישית, דרך של אדם אל האני האמיתי שלו.

״שואלים אותי לפעמים "איך אתה כותב שיר?" ובכן יש כמה אופנים. יש את זה שאני יושב על הפסנתר ויודע שאני צריך לכתוב שיר. ואז יוצא משהו. יש את זה שאני יושב על איזה התחלה של משהו ומפתח את זה, אז יוצא גם משהו. הכי טוב זה כשהשיר פשוט יוצא ממני, אני לא עושה לו כלום. אלה השירים הכי טובים. באלבום הנוכחי יש כמה שירים שנכתבו באופן חדש, פשוט חלמתי אותם.

את השיר ''מודה אני" חלמתי בליל פסח, כלומר אחרי ליל הסדר, כמובן שזה חג אז אסור לכתוב או להקליט, וכמובן כל המנגינות הנפלאות של כל התפילות הארוכות..

המזל היה שאת המילים "מודה אני לפניך מלך חי וקיים שהחזרת בי נשמתי בחמלה רבה אמונתך" כבר הכרתי שנים רבות, זכיתי שאלה המילים הראשונות שאני אומר בכל בוקר כשאני מתעורר כבר כמה וכמה שנים ב"ה. אז נשאר לזכור את המנגינה. זה ממש לא היה קל, אפילו מלחיץ, לדעתי גם שכחתי אותה באיזשהו שלב ואז התחננתי על נפשי להשם יתברך שיחזיר, והרפיתי. ואז כמובן שהיא חזרה ב"ה.

ההודיה, ההכרה בזה ש"אני" לא בעל הבית כאן אלא הוא, זהו מרכז התודעה היהודי, ולכן זה הדבר הראשון שיהודי אומר או עושה כשהוא קם בבוקר. אמירת "מודה אני" נעשית לפני נטילת ידיים של בוקר הבאה לטהר טומאות שונות ממצב השינה. ואולם ההודיה היהודית היא ממקום כה עמוק שאי אפשר לטמא אותה. היא חזקה יותר מכל החושך שמסביבה.