המשטרה למען בריאות בני הנוער

בפרוייקט מיוחד מטעם המשטרה משתתפים השוטרים במיזם בריאות להעלאת המודעות לכושר גופני ואורח חיים בריא.

ערוץ 7 , כ' באדר תשע"ט

המשטרה למען בריאות בני הנוער-ערוץ 7
משתתפי המיזם מכפר הנוער הודיות
צילום: יח"צ

בכפר הנוער הודיות שבגליל התחתון נטלו חלק במיזם מטעם המשטרה להעלאת המודעות לכושר גופני ואורח חיים בריא. המיזם כלל אימונים ומירוצים אינטנסיביים.

במירוץ שנערך באחרונה, אף זכתה אחת התלמידות מהודיות במקום השני.

"הייתי יוצאת לרוץ לפחות פעמיים בשבוע זה משהו שאני ממש אוהבת ועושה הרבה זמן. בעבורי, לזכות בגביע זה לדעת שאני אוהבת את מה שאני עושה ומצליחה בו, במהלך הריצה אני פשוט מרגישה בלי דאגות. הרבה פעמים אני תופסת את עצמי פשוט עם חיוך על הפנים תוך כדי ריצה", סיפרה נעמי בר, תלמידת כיתה י"א בהודיות.

"אני זוכר שלפני המיזם הייתי מתאמן, אך לא באופן מקצועי, ובכל פעם שהיינו אפילו עושים חימום ריצה – לא הייתי בעניינים. בזכות מיזם הבריאות, קיבלתי ניסיון, ועליה דרסטית בכושר שלי. המיזם תרם לי למוטיבציה ונתן לי מקפצת כושר וניסיון לקראת השירות הצבאי בשנה הבאה", אמר תלמיד נוסף שהשתתף במיזם.

רפ"ק שימי קרן, מפקד מגמת משטרה, הסביר את החשיבות בקיום פרוייקטים מעין זה לנוער בישראל. "ישנה חשיבות גדולה לחנך לאורח חיים בריא של השוטרים וגם של החניכים במגמת משטרה. בזכות ההשתתפות במיזם, התלמידים מבינים מהי חשיבות ההתמדה וכח רצון. חלק גדול מהתלמידים עתיד להתגייס לשירות צבאי משמעותי כבר בשנה הבאה, חלקם אף יגיעו למשטרה ומיזם זה מעניק להם כלים חשובים לחיים שיישארו איתם".

"נפש בריאה בגוף בריא זה מוטו שאנחנו נוהגים לאמץ בכפר הנוער. בזכות מיזם הבריאות שלקחנו בו חלק, תלמידנו מתחשלים מבחינה גופנית, אך בעיקר מבחינה מנטאלית. כוחות אלו ילוו את החניכים בשירותם הצבאי ובהמשך הדרך בה יבחרו" סיכם אלי שטיין, מנהל הודיות.