חלומות הפלייאוף העליון של הפועל חיפה עדיין בחיים. זו השורה הסופית היחידה שיצאה מהדרבי החיפאי שנערך הערב (שני) במסגרת המחזור ה-24 בליגת העל בכדורגל, באצטדיון סמי עופר שבחיפה.

בשונה מהדרבי התל אביבי שתמיד מספק עניין רב וגם לא מעט כדורגל, הדרבי החיפאי הערב איכזב ובגדול כשזה הסתיים בתיקו נטול שערים ומצבי הבקעה.

שערים לא היו אבל היסטוריה בין השתיים ומספרים רבים שהבטיחו רבות, היו גם היו.

הירוקים מחיפה לא ניצחו את האדומים כבר 3 שנים במסגרת ליגת העל בכדורגל, כשהאדומים, מחזיקי גביע המדינה אשתקד, ניצחו בכל ארבעת הדרבים האחרונים בליגה עם הפרש שערים של 10 שערי זכות ושער אחד חובה בלבד - מדובר ברצף השני בטיבו בדרבי העירוני, כשכזה קרה גם בשנים הראשונות של המדינה. ניצחון נוסף יכול היה לעשות פה היסטוריה.

לצערם של האדומים, שסיימו תשע פעמים העונה את משחקיהן בתוצאת תיקו, אך אף לא פעם אחת בתיקו נטול שערים, אלה מפספסים הזדמנות להשלים דאבל עונתי שני רצוף ורביעי אי פעם על המכבים.

ובכל זאת, שתי הקבוצות יכולות להיות מרוצות. הירוקים לא הפסידו לראשונה מזה זמן רב בדרבי העירוני, האדומים עדיין בתמונת ההעפלה לפלייאוף העליון כשהם במקום השביעי בטבלת הליגה עם 31 נקודות, מרחק נקודה אחת מחדרה השישית.

האדומים שספגו העונה במשחקי הבית שלהם יותר מכל קבוצה אחרת, 20 שערי ליגה, מסיימים את הדרבי ללא ספיגה. מכבי? זו עדיין לא הפסידה בליגה מאז מונה מרקו בלבול כשהיא עומדת על שישה ניצחונות וארבע תוצאות תיקו ומבטיחה הערב באופן סופי את הופעתה בפלייאוף העליון, למרות כל מה שעברה העונה. מי צריך יותר מזה?