סלים ג'ובראן
סלים ג'ובראן צילום: הלל מאיר/TPS

שופט בית המשפט העליון בדימוס סלים ג'ובראן מותח ביקורת על אזהרות ראש הממשלה בנימין נתניהו מהצטרפות המפלגות הערביות לגוש חוסם בראשות יאיר לפיד ובני גנץ.

ג'ובראן, שכיהן בעבר כיו"ר ועדת הבחירות המרכזית, טען ברשת ב' כי "אמירות ראש הממשלה הן מיותרות ואומללות ופוגעות בנפשם של כל האזרחים הערבים במדינה.

"ציפיתי מראש הממשלה גם אם הוא נמצא בלחץ ואני יכול להבין אותו, מתמודדת מולו קבוצה של אנשים ששירתו את המדינה במפלגה חדשה והוא נטפל לנושא של הערבים. הערבים נוהרים. למה? מה קרה? הערבים הם אזרחים של המדינה. בינתיים אנחנו אזרחים שווים מכל הבחינות. אנחנו יכולים לבחור, להיבחר וגם להיות גוש חוסם. זה לגיטימי ולא פסול".

ג'ובראן התייחס גם לעמדות שמציג יאיר לפיד ממפלגת כחול לבן: "אתמול שמעתי את ח"כ יאיר לפיד, שהוא מועמד מרכזי ברשימת כחול לבן, שאומר שאם נקים ממשלה לא נסתמך על גוש חוסם ערבי, ואילו באותו יום ח"כ בכיר מטעמו, עפר שלח, אמר דברים הפוכים".

שופט העליון הוסיף: "הבעיה היא לא רק עם ראש הממשלה. הרבה שרים וחברי כנסת בכירים מנגנים על הנושא הזה. איך אפשר להתעלם ממיליון ו-800 אלף אזרחים ערבים שיש להם זכות לגיטימית להתאגד במפלגות ולייצג את האינטרסים שלהם. למה להשתמש תמיד בנושא הערבי? רבותיי, תפסיקו עם זה".