פרוש לקונסולית: נדרוש בניה ביו"ש

סגן השר פרוש בפגישה עם הקונסולית האמריקנית: "אנו נדרוש מחויבות ממשלתית לבניה מעבר לקו הירוק עבור זוגות הצעירים בציבור החרדי"

חיים לב - ערוץ 7 , כ"א באדר תשע"ט

סגן השר פרוש בפגישתו עם הקונסולית
סגן השר פרוש בפגישתו עם הקונסולית
צילום: לשכת פרוש

בעקבות איחוד הקונסוליה בירושלים עם השגרירות האמריקאית, זימנה הקונסולית הכללית היוצאת בירושלים קארין סאסאהרה את סגן שר החינוך מאיר פרוש לפגישה בקונסוליה.

לפרוש נלווה מנהל אגף קשרי חוץ באגודת ישראל אהרן דוד דייוויס ובפגישה השתתף הקונסול הפוליטי מר ג'ייסון סמית, שימשיך לשרת בירושלים תחת השגרירות ולקיים שת"פ הדוק עם האגף לקשרי חוץ של אגודת ישראל.

בפתח הפגישה הודתה הקונוסולית על שיתוף הפעולה והקשר ההדוק עם אגודת ישראל במהלך כל השנים הארוכות.

במהלך הפגישה סגן השר סקר את הקשר ארוך השנים עם הקונסוליה בירושלים, גם בימי בעלה ששימש אף הוא כקונסול בירושלים ועמד על מהות יחסי ישראל-ארה"ב.

בדבריו אמר פרוש, "אם יקראו את הפרוטוקולים מהשיחות שהיו לי לפני כמה שנים עם הנציגים האמריקאים, גם אז דובר שארה"ב היא המדינה הידידותית ביותר לישראל, אך בכל זאת היה לנו טענות על ההתנהלות של ארה"ב בנושאים שונים".

"כעת, ב"ה, בהיותי כאן בקונסוליה האמריקאית, אני יכול לציין בסיפוק שאין לנו כמעט תלונות במובנים הפוליטיים", אמר סגן השר וציין לשבח גם את ההתנהלות של שגרירת ארה"ב היוצאת באו"ם ואת פועלו של הנשיא טראמפ במלחמתו החזקה והעקבית נגד הטרור ונגד איראן", הוסיף.

סגן השר סיפר שכאשר כיהן כסגן שר השיכון במעמד שר בממשלת נתניהו הראשונה הוא בנה אלפי יח"ד ברחבי יהודה ושומרון, בלי כותרות רעשניות, מה שאפשר לו לבנות כמעט ללא הפרעה.

בדבריו הרחיב פרוש אודות מצוקת הדיור הקשה במגזר החרדי. "ערים רבות בישראל לא רוצים לקבל ציבור חרדי וזו הסיבה שרבים בחרו לגור מעבר לקו הירוק כדוגמת הערים ביתר עילית ומודיעין עילית, אך גם שם לצערנו יש הקפאת בניה ואין אפשרות לבנות, לכן אנחנו ביהדות התורה נעמוד על כך שיהיה ניתן לבנות ולהתפתח היכן שניתן גם מעבר לקו הירוק".

עוד הוסיף סגן השר באירוניה "אני לא יודע אם הנשיא טראמפ מבקש לא לבנות בערים הללו או דווקא נתניהו הוא זה שלא מבקש מארה"ב לבנות".