רצח אורי אנסבכר: הוארך מעצרו של המחבל

בית המשפט האריך בחמישי ימים את מעצרו של המחבל ערפאת ארפאעיה החשוד ברצח אורי אנסבכר הי"ד ביער עין יעל בירושלים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ב באדר תשע"ט

בית משפט השלום בירושלים האריך בחמישי ימים את מעצרו של המחבל ערפאת ארפאעיה החשוד ברצח אורי אנסבכר הי"ד ביער עין יעל.

ארפאעיה, תושב חברון בן 29 בעל עבר פלילי, חשוד כי אנס את אנסבכר ורצח אותה באמצעות סכין.

בהחלטתו הקודמת להאריך את המעצר ציין השופט אורן סילברמן כי "נקבע קיומו של חשד סביר ואף למעלה מכך בעבירות המיוחסות למשיב. המשטרה ביצעה פעולות חקירה, שיש בהן לחזק את החשד הסביר בכל הקשור לרצח הלאומני.

לכן, נסיבות המקרה, חומרת האירועים, מצדיקים הארכת המעצר גם לשם ביסוס התשתית הראייתית הפורנזית".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שהגיע בימי השבעה לנחם את בני משפחת אנסבכר בתקוע, אמר להם "אני לא מכיר הרבה אנשים שהשם שקיבלו הופך להיות המהות של חייהם. אני קורא על אורי הרבה מאז שאיבדנו אותה. בכל סיפור, בכל זיכרון, ישנו אור גדול.

"אור שנטעה בחברים שלה, אור שזרח ממנה, אור שהותירה אחריה. בכל רעיון שעולה לזכרה עולה האור שזרח ממנה. אנשים יוצאים לטייל בדרכים שבהם צעדה, אנשים מספרים על הטוב שהם רואים בסביבתם - זהו חסד גדול מאוד שהיא העניקה לנו מבלי שאפילו ידעה זאת".

ריבלין שוחח עם החניכים של אורי שחלקו עמו זיכרונות אחרונים ממנה והראו לו תמונות מהטיולים האחרונים שבהם צעדו לצידה. אחיותיה וחבריה של אורי אף ביקשו מהנשיא להצטלם עימן כשהן אוחזות בשלטים שהכינו עם המילים ״להיות עם חופשי בארצנו״ - היוזמה הקוראת לצאת אל הטבע לזכרה של אורי, והנשיא נעתר בשמחה ובהתרגשות.

״איבדנו אור גדול״, אמר הנשיא לחניכיה של אורי בשירות הלאומי, ״אבל אנחנו לא מפסיקים להדליק עוד ועוד אורות בעקבותיה. אני מבקש שתדעו שהלב שלנו והבית שלנו, פתוחים לקראתכם, עבורכם, בכל דבר שנוכל לסייע בו. ואתם ילדים, תמשיכו בדרכה, עשו טוב, רדפו טוב, וגדלו להיות אזרחים טובים למענכם ולמען החברה שלנו״.