עכשיו בישראל: הסופר-מיני היוקרתית של Audi

חטיבת Audi בישראל החלה בשיווק הדור השני של הסופר-מיני הפופולארי של Audi A1 עם חידושים בעיצוב, בהנעה ובבטיחות.

תגיות: מכוניות AUDI
ערוץ 7 , כ"ב באדר תשע"ט

חטיבת Audi בישראל, מבית צ'מפיון מוטורס, החלה בשיווק הדור השני של הסופר-מיני הפופולארי של המותג – Audi A1 החדשה.

הדור השני, המבוסס על פלטפורמת MQB-A0, מציג מראה שרירי יותר, היצע מנועים חדש, מערכות בטיחות מתקדמות כסטנדרט, חווית משתמש טכנולוגית מתקדמת ואבזור מגוון יותר וזאת בשתי חבילות אבזור – Style ו-Comfort. מחיר ה-Audi A1 החדשה יעמוד על 149,000 שקלים.

עיצוב חדש. Audi A1 החדשה
צילום: יצרן

עיצוב חיצוני: ספורט עם אלמנטים עיצוביים מיתולוגיים

ה-Audi A1 החדשה זוכה למראה חדש בעיצוב דינאמי וקשוח יותר, עם קווי דמיון לקוואטרו המיתולוגית מ-1984 ושלושה פתחי אוויר קדמיים מתחת למכסה המנוע. הגריל בעל הנוכחות של ה-A1 צבוע בשחור ובממדים גדולים מבעבר, פנסי החזית נמתחים לצדי הרכב וממשיכים לקווי גימור חדים הנמשכים לחלקו האחורי.

השמשה הקדמית ב-A1 מבודדת חום, בתי מראות הצד בצבע הרכב וספוילר אחורי מעניק מראה קרבי יותר. העיצוב החד ממשיך גם בגימור התחתון לאזור צינורות הפליטה וחישוקי הרכב בעיצוב 10 זרועות ובגודל 16" עם צמיגי R16 195/55. הדור השני של ה-A1 גדול יותר מהדגם היוצא כמעט בכל הממדים: בסיס הגלגלים גדל ב-4.3 ס"מ, האורך הכללי גדל ב7.6 ס"מ, מרווח הראש גדל בס"מ ונפח תא המטען גדל ב-65 ליטר ועומד על 335 ליטר.

הנעה: היצע מנועים חדש

דגם ה-Audi A1 מגיע לארץ עם היצע של שני מנועים: מנוע 1.0 ליטר עם הספק של 116 כ"ס ב-5,000-5,500 סל"ד ומומנט מירבי של 20.4 קג"מ ב-2,000-3,500 סל"ד. מנוע זה משודך לתיבת S tronic בעלת 7 הילוכים ומספק תאוצה של 9.4 שניות מ-0 ל-100 קמ"ש. המנוע השני הנו 1.5 ליטר TFSI בעל הספק של 150 כ"ס ב-5,000-6,000 סל"ד ומומנט מירבי של 25.5 קג"מ ב-1,500-3,500 סל"ד. גם מנוע זה משודך לתיבת S tronic בעלת 7 הילוכים והוא מספק תאוצה של 7.7 שניות מ-0 ל-100 קמ"ש.

חווית משתמש מהפכנית. עיצוב הפנים של Audi A1
צילום: יצרן

עיצוב פנים: חווית המשתמש המהפכנית של Audi כסטנדרט

תא הנוסעים של ה-A1 מציג את העיצוב האיכותי והאלגנטי של המותג עם מראה נקי ומתוחכם. חווית המשתמש הדיגיטלית של Audi שהוצגה לראשונה ב-A8 מגיעה גם ל-A1 עם ממשק MMI touch בעל מסך בגודל 8.8" ומחשב דרך דיגיטלי Audi Digital Cockpit בגודל 10.25". המסך המרכזי משמש לשליטה במערכת הבידור והניווט.

מבנה התפריט הוא אינטואיטיבי ושטוח, כמו בכל סמארטפון והמשתמש יכול לארגן את הסמלילים באופן חופשי על פי העדפותיו האישיות. בנוסף, ה-Audi A1 החדשה מאובזרת יותר מבעבר וכוללת Smartphone interface לשיקוף הטלפון הנייד, חיישני אור וגשם, מערכת שמע איכותית הכוללת שישה רמקולים, חבילת תאורה פנימית ועוד.

ה-A1 תוצע בשתי חבילות אבזור נוספות: חבילת Style הכוללת פנסים קדמיים ואחוריים בטכנולוגיית LED עם איתות דינאמי אחורי, צביעת גג מיוחד בצבע שונה מגוף הרכב וצבע מטאלי, שמשות אחוריות כהות, משענות יד ובלם יד בחיפוי leatherette. חבילת Comfort כוללת בנוסף לכל זה גם מפתח חכם, מערכת בקרת אקלים מפוצלת לשני אזורי שליטה, חיישני חנייה אחוריים ומראות חיצוניות מתכווננות, מתכהות ומתקפלות עם חימום.

מערכות בטיחות מתקדמות כסטנדרט

ה-Audi A1 החדשה מציעה חבילת בטיחות אקטיבית עם מערכות שתפקידם לסייע לנהג בשמירה על בטיחות הנוסעים: Audi Pre Sense Front לניטור מרחק מלפנים ובלימה אוטומטית בעת חירום ובקרה אקטיבית לסטייה מנתיב Audi Active Lane Assist.

ה-A1 מציעה גם את כל המערכות האלקטרוניות המוכרות, כגון: 6 כריות אוויר, מערכת למניעת נעילת גלגליםABS - Anti Locking Brake System, מערכת נעילת דיפרנציאל אלקטרונית, מערכת Hold Assist לסיוע לזינוק בעלייה, מערכת לסיוע בבלימות חירום BAS - Brake Assist System ומערכת לבלימת הרכב אחרי תאונה - Multi-Collision Braking System.

Audi A1 החדשה
צילום: יצרן