נתניהו ופוטין נפגשים
"הקשר שלנו מנע חיכוך בין הצבאות"

ראש הממשלה נתניהו ונשיא רוסיה פוטין נפגשים במוסקבה. "נחושים להמשיך בפעילות התקיפה מול איראן".

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ב באדר תשע"ט

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בצהריים (רביעי) עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

זו הפגישה הממשית הראשונה בין השניים מאז תקרית הפלת המטוס הרוסי בסוריה בחודש ספטמבר האחרון. בפגישה נוכחים גם השר להגנת הסביבה זאב אלקין וראש המל"ל מאיר בן שבת. הצדדים צפויים לדון בין היתר בהתבססות איראן בסוריה.

בפתח הפגישה אמר נתניהו לפוטין "ספרתי 11 פגישות בינינו מאז ספטמבר 2016. הקשר הישיר בינינו הוא נדבך שמנע חיכוכים בין הצבאות שלנו ושתרם לביטחון וליציבות באזור. האיום הגדול ביותר ליציבות ולביטחון באזור בא מאיראן וגרורותיה ואנחנו נחושים להמשיך בפעילות התקיפה שלנו נגד איראן וניסיונותיה להתבסס בסוריה".

"אני רוצה לשוחח על כך אבל גם על היחסים ההדדיים בינינו", אמר נתניהו. "אני רוצה להודות לך על ידידותך ועל הדרך הישירה והגלויה והאמיתית שבה אנחנו מקיימים את הקשר בין רוסיה לישראל".

נתניהו סיפר לנשיא רוסיה כי יחנוך אנדרטה לזכר נופלי המצור על לנינגראד: "אני רוצה לברך אותך ואת העם הרוסי לרגל יום המולדת. לא נשכח את תפקידם של רוסיה והצבא האדום במלחמה נגד הנאצים. בקרוב נחנוך אנדרטה בירושלים לזכר נופלי המצור על לנינגראד. אני מבקש להזמין אותך כאורח הכבוד שלנו שם בירושלים, אין ראוי ממך", אמר נתניהו.

פוטין השיב לו "אני אבוא" והוסיף כי "בשבילנו זיכרון אלו שנהרגו במלחמת העולם השנייה חשוב מאין כמותו. חשוב מאוד שנמשיך לשתף פעולה בינינו. רוסיה הייתה שותפה בתמיכה בהקמת ישראל".