קואליציית ראשי רשויות נגד אנטישמיות

ראשי רשויות מכל רחבי העולם הכריזו יחד על הקמת גוף בינלאומי יילחם באנטישמיות ובתנועת ה-BDS.

תגיות: אנטישמיות BDS
אלירן אהרון , כ"ב באדר תשע"ט

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס הכריז היום יחד עם גבריאל גרויסמן, ראש עיריית בל הארבור שבפלורידה ואווה בקר, ראש עיריית פרנקפורט על הקמת קואליציה בינלאומית של ראשי ערים למאבק באנטישמיות ובתנועת ה-BDS.

מדובר בהכרזה יוצאת דופן במסגרתה מתחייבים ראשי ערים בארץ וברחבי העולם לקחת אחריות ברמה הגלובאלית על טיפול בסוגיית האנטישמיות.

"אנו מגנים באופן חד משמעי את כל צורות השנאה, הדעות הקדומות והזלזול שחלחלו לחברה שלנו. אנחנו מנהיגי העיריות מרחבי העולם, מבינים שאנחנו לא יכולים להימנע מלקחת אחריות ולשאת חלק במאמצים הגלובליים לפעול נגד תופעות אלו", נכתב בהצהרה עליה חתמו ראשי רשויות מכל רחבי העולם.

בין ראשי הערים הבולטים השותפים להצהרה ניתן למנות את ראש עיריית פרנקפורט, שהחלה החודש קמפיין למלחמה באנטישמיות ואת ראש עיריית פיטסבורג, שם אירע טבח בבית הכנסת המקומי. עוד ראשי ערים בולטים של בירות מרחבי העולם שחתמו: מונטוויאדו בירת אורוגוואי, בלגרד בירת סרביה, קייב בירת אוקראינה, טאייפי בירת טיוואן, טיראנה בירת אלבניה וטגוסיגלפה בירת הונדורס.

"מה שקושר אותנו יחד , זה לא הדת או הלאום שלנו, אלא העובדה יש לנו אפס סובלנות לשנאה ולאלימות, וחובתנו להפסיק את האלימות המכוונת כלפי התושבים שלנו, ולעבוד למען שיפור חייהם ולא משנה באיזו דת הם מאמינים, או מה הלאום שלהם", אמר חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות.

גבריאל גרוסמן, ראש עיריית בל הארבור שבפלורידה הפועל באופן נמרץ כנגד תופעת האנטישמיות ותנועת ה-BDS הוסיף, "אנו רואים את העלייה המטאורית של תופעות השנאה והאנטישמיות ברחבי העולם. אנחנו כראשי ערים מוכרחים לקחת חלק במאבק החשוב הזה. בהקמת הקואליציה הזאת יש הצהרה עוצמתית כנגד אותן תנועות שמפיצות שנאה, והיא תהווה כלי משמעותי לראשי ערים מרחבי העולם לחלוק רעיונות ומסקנות למלחמה בתופעות האלה".

ראש עיריית פיטסבורג, ביל פדוטו, ציין "ראיתי מחקר שמראה איך אזורים מסוימים בארה"ב נשארים מאחור בתחומים של פיתוח כלכלי, יש אזורים שלמים שהם לא חלק מההאצה בטכנולוגיה וזה קורה בכל ארה"ב. שם יש את מרבית השיח הקיצוני הגזעני ברשתות החברתיות – של פשעי שנאה ואנטישמיות בדיוק שם – איפה שהמדינה מזניחה את התושבים מבחינה כלכלית, שם נוצרות קהילות שנוטות יותר לשנאה ברשתות החברתיות ולפשעי שנאה. על כן אי אפשר להפריד בין ההקשר של הזנחה כלכלית להקשר הזה של פשעי שנאה".