כמה מטבעות קטנים והכל מושבת
כמה מטבעות קטנים והכל מושבת צילום: iStock

לפעמים מטבע קטן יכול להיות שווה הרבה מאוד כסף. קחו לדוגמא את הצעיר הסיני לו, שהחליט לזרוק מטבע קטן לתוך מנוע המטוס בתור סגולה למזל וייתכן שישלם על כך למעלה מ20 אלף דולר.

אם אתם מרגישים שאין לכם מספיק מזל- אולי כדאי לכם לזרוק איזה מטבע קטן בתור סגולה. זריקת מטבעות היא סגולה ידועה בסין, יחד עם האמונה שמספר שמונה הוא מספר מזל ואילו מספר ארבע מסוכן ומסמל מוות. בדרך כלל זריקת מטבעות לא יכולה להזיק לאף אחד, אבל השבוע החליט צעיר סיני לשפר את המזל של המטוס עליו הוא עלה- אבל יצא לו בדיוק ההיפך.

לו, בן ה-28, רכש כרטיסי טיסה לו ולמשפחתו בחברת התעופה Lucky Air (אוויר בר מזל). הוא החליט שלא להסתפק בשם החברה, ולפני שעלה למטוס זרק כמה מטבעות הישר למנוע ליתר ביטחון. רגע לפני הטיסה, צוות המטוס הבחין במספר מטבעות זרוקים ליד מנוע המטוס שעורר את חשדם והוביל לתשאול מהיר של נוסעי המטוס.

לו הודה בזריקת המטבעות למנוע, והסביר שהוא רק רצה לעזור לנוסעי המטוס להגיע ליעדם בשלום. אנשי הצוות פחות התלהבו מרצונו הטוב של הנוסע, והעבירו אותו למעצר. למרות גודלו של המטוס, חפץ זר שחודר למנוע עלול להסב נזק כבד ללהבי המנוע ולהפסקת פעולתו. לאחר בדיקת המנוע על ידי אנשי התחזוקה הוערך הנזק למטוס יחד עם עיכוב 162 הנוסעים שבו בכ21 אלף דולר, שכעת נתבעים מזורק המטבעות.

זריקת מטבעות למזל היא מסורת עתקה בסין
זריקת מטבעות למזל היא מסורת עתקה בסין צילום: iStock

למרות שהדבר נראה כחסר סיכוי, מעשה כמעט זהה התרחש לפני כשנה, שוב בחברת Lucky Air. הפעם היתה זו נוסעת סינית בת 76 שזרקה למנוע כמה מטבעות להצלחת הנחיתה בשלום. בעקבות גילה של האשה החליטה החברה שלא לפתוח בתהליכים משפטיים, אך במקרה הנוכחי נראה שהיא נחושה להפסיק את המנהג.

לאחר שפורסם המקרה, דובר החברה מסר כי "לזריקת מטבעות יש היסטוריה ארוכה.. אבל יש מקומות בהם עדיף שלא לזרוק מטבעות, כמו מנוע של מטוס לדוגמא".

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!