"היית בין שחקני הכדורגל הטובים בעולם"

הנשיא ריבלין ארח את נשיא ליבריה שהיה בעברו כדורגלן בולט לפגישת עבודה, וסיפר לו, "אני עוד זוכר את המשחק בו צפיתי בך משחק".

ערוץ 7 , כ"ג באדר תשע"ט

ריבלין עם נשיא ליבריה
ריבלין עם נשיא ליבריה
צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קיים היום (חמישי) פגישת עבודה בבית הנשיא עם נשיא ליבריה ג'ורג' מנה ואה, המבקר בימים אלו בישראל.

ריבלין ברך את נשיא ליבריה עם הגעתו לישראל ולירושלים, וסיפר על החברות הוותיקה בין שתי המדינות, עוד מאז תמיכתה של ליבריה בהקמת מדינת ישראל בשנת 1947.

"אני בטוח כי תחת הנהגתך היחסים שלנו יגיעו לגבהים חדשים," אמר הנשיא לנשיא ליבריה והוסיף, "ליבנו פתוח בפניכם. מי ייתן וזו תהיה תחילתה של מערכת יחסים עמוקה עוד יותר. שמחנו מאוד כשליבריה, הרפובליקה הראשונה והוותיקה ביותר באפריקה, חגגה את יום העצמאות ה -70 שלנו במונרוביה בירתה בשנה שעברה."

נשיא המדינה התייחס לעברו של נשיא ליבריה כשחקן כדורגל מצליח ואמר: "היית בין שחקני הכדורגל הטובים בעולם, והבאת גאווה גדולה לארצך וליבשת כולה, כמו גם שמחה גדולה לאנשים רבים, ואני ביניהם. אני עוד זוכר את המשחק בו צפיתי בך משחק."

נשיא ליבריה הודה לנשיא המדינה על קבלת הפנים החמה וציין כי כבוד גדול עבורו להתארח בישראל. עוד אמר: "אני מתרגש להפריח חיים חדשים ביחסים בינינו. אדוני הנשיא, תודה לך ולעמך שלא שכחתם את ליבריה גם בעתות משבר. באתי כדי לבחון איך ניתן לשתף פעולה לרווחת העמים שלנו. ליבריה פתוחה לעסקים, והיזמות והידע הטכנולוגי שיש בישראל וודאי יעזרו לנו לצמוח ולשגשג".