אוהדי חיפה
אוהדי חיפהצילום: באדיבות האתר הרשמי של מכבי חיפה (ראובן כהן).

הפוסט מעורר הסערה של גבריאל תמאש, בלמה הרומני של הפועל חיפה ממשיך להכות גלים. אחרי שבמכבי חיפה קראו לא להתייחס לפוסט, החליטו במועדון הירוק של העיר חיפה להיענות לבקשת האוהדים הרבים.

הירוקים שלחו היום (חמישי) מכתב לתובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, בו הם דורשים להעמיד לדין את שחקן היריבה העירונית על הפוסט בו צוייר שחקן מכבי משתחווה לרגליו.

לדברי המועדון הירוק של העיר, הפוסט מסית ומתריס כשגם כך משחק הדרבי של העיר חיפה טעון הן על המגרש והן בקרב מחנות האוהדים. לדברי המועדון הירוק, "האוהדים ככלל שמרו על רוח ספורטיבית ועודדו את הקבוצות ללא שנרשמו אירועים אלימים. ואולם, לאחר המשחק ארע אירוע חמור ביותר שגלש מתחומי הספורט וכלל תכנים גזעניים, מסיתים, אלימים ופוגעניים אשר יש בהן כדי להביא להפרות סדר בין קהלי האוהדים של הקבוצות".

בטענתם מתכוונים הירוקים לפוסט של הבלם הרומני תמאש, ובכתב התביעה נטען על ידם כי "בפרסום יש כוונה גזענית, שכן הדמות אותו בחר השחקן להציג לרגליו הינה תפילה מוסלמית המהווה את סימן ההיכר של שחקן המועדון מוחמד עוואד שהינו מוסלמי, הנוהג להתפלל בצורה זו לאחר הבקעת שער".

"מדובר במעשה חמור ביותר, גזעני, מתסיס ומתריס אשר גרר אלפי תגובות ברשתות החברתיות, מרביתן אלימות".

במכבי בחרו גם לתקוף את היריבה העירונית הפועל על תגובה לפוסט כשכתבו כי במקום לגנות את האירוע ולהעמיד את השחקן לדין משמעתי, בחרו שם "להציג את המקרה כקוריוז וכחלק משואו ביזנס, כדברי הבעלים יואב כץ".

לאוהדיהם הרבים כתבו ראשי מכבי חיפה כי הם קוראים להם "להניח לגורמי האכיפה בהתאחדות לטפל בסוגיה זו, להימנע מלגדף/ לקלל או לפנות לשחקן בכל דרך שהיא. מועדון כדורגל מכבי חיפה מגנה בתוקף כל אקט אלים", נכתב בהודעתם לאוהדים.