קידום אורגני של אתר שומר שבת

איך לנהל את אתר האינטרנט שלכם ולשמור על קדושת השבת. אספנו בשבילכם כמה פתרנות מעניינים

תגיות: אינטרט שבת
ערוץ 7 , כ"ג באדר תשע"ט

ישנן דרכים יעילות להתגבר על הסוגיה ולשלב בין קידום אורגני איכותי ומקצועי לבין שמירת השבת
ישנן דרכים יעילות להתגבר על הסוגיה ולשלב בין קידום אורגני איכותי ומקצועי לבין שמירת השבת
צילום: אייסטוק

שמירת השבת היא בהחלט סוגיה עבור מקדמי ובעלי אתרים בכל הנוגע לקידום אורגני, למרות שמבחינה הלכתית אין חובה לסגור את האתר בשבת.

אתר אשר שומר שבת עשוי להיפגע מבחינה זאת, ובפרט אם לא עושים זאת נכון. ישנן דרכים יעילות להתגבר על הסוגיה ולשלב בין קידום אורגני איכותי ומקצועי לבין שמירת השבת, במידה ובעלי האתר מעוניינים להקפיד על כך.

סוגיות אפשריות

השבתה מוחלטת של אתר או חנות וירטואלית עשויה להזיק לאינדוקס ולדירוג שלהם במידה והזחלן של גוגל מבקר בהם בעת שהם סגורים לרגל השבת. במידה והוא ביקר באתר יותר מפעם אחת והאתר לא היה פעיל – המצב אף בעייתי יותר. מלבד פגיעה בדירוג, לא מן הנמנע שהאתר גם יוסר מתוצאות החיפוש האורגניות של מנוע החיפוש, וכמובן שמדובר בסוגיה משמעותית מאוד.

לסגור רק חלק מהאתר

דרך טובה להתגבר על הבעיה, ובפרט כאשר מדובר בחנות אינטרנטית בעלת אפשרות סליקה, היא להסתפק רק בביטול האפשרות לבצע רכישה. האתר יוצג באופן מלא מלבד זאת. ניתן להשאיר הודעה מסוימת אשר מבשרת למבקר על העניין הזמני. ביטול האפשרות לבצע עסקאות היא דרך טובה להימנע מפגיעה בדירוג ואינדוקס האתר בד בבד עם שמירת השבת.

להשתמש בפופ-אפ

בזמן השבת ניתן להשתמש בפופ-אפ אשר מודיע למבקרים שהאתר שומר שבת ויחזור לפעילות רגילה בהמשך. אפשרות נוספת היא להשתמש ב-Holy Clock שמפנה את הגולשים שמגיעים לאתר בזמן השבת לדף חיצוני שמסביר להם מתי האתר יחזור לפעילות. מדובר בשירות ללא תשלום שקל להפעיל על ידי הטמעה של קוד באתר.

סגירת האתר כולו

כאשר בכל זאת בעלי האתר מעוניינים להשבית את האתר כולו במהלך השבת – חשוב לבצע את הסגירה בצורה נכונה. דרך מעולה לעשות זאת היא להשתמש בסטאטוס 503 אשר מסביר לזחלן של גוגל שהאתר מצוי בתחזוקה זמנית. הוא יחזור לבקר באתר במהלך השבוע הקרוב בשביל לסרוק אותו מחדש, לכן כדאי להשתמש ב-header שמסביר מתי האתר צפוי לחזור לפעילות רגילה וכך למנוע סריקה נוספת כשהאתר לא זמין.

שימוש בתוסף וורדפרס

במידה ומדובר באתר וורדפרס, קיימת אפשרות להשתמש בתוסף בשם WP-Shabbat, אשר משבית את האתר במהלך חגים ושבתות ומודיע למבקרים מתי הוא עתיד להיסגר ומתי ניתן לחזור לגלוש בו. התוסף גם מציג לזחלן של גוגל את סטטוס 503.


טיפ אחרון לסיום

לא משנה מה היא דרך הפעולה שלכם, כל עוד האתר מושבת באופן חלקי או מלא במהלך השבת, יש לזכור שקיימים פערי שעות בין מדינות שונות ושזמני כניסת ויציאת השבת משתנים בהתאם. במידה והאתר מקבל טראפיק מגולשים הנמצאים באותה עת במדינות אחרות או שהם מתגוררים בהן דרך קבע, יש לוודא שיש קורלציה בין השעון של הגולש במדינה שבה הוא נמצא לבין זמן הסגירה של האתר.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il