השחקן עודד תאומי הלך לעולמו

תאומי גילם עשרות תפקידים בתיאטרון ובקולנוע. בשנת 2010 זכה בפרס התיאטרון הישראלי על מפעל חיים.

רעות הדר , כ"ד באדר תשע"ט | עודכן: 10:42

השחקן עודד תאומי הלך לעולמו-ערוץ 7
עודד תאומי
Photo by Moshe Shai/FLASH90

השחקן עודד תאומי נפטר הלילה (שישי) בגיל 81. הוא הותיר אחריו שני ילדים ושני נכדים.

תאומי גילם עשרות תפקידים בתיאטרון ובקולנוע. בשנת 2010 זכה בפרס התיאטרון הישראלי על מפעל חיים. בעבר הוא שימש כמרצה בחוג לתיאטרון של אוניברסיטת תל אביב.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה ספדו לשחקן. "כשענקי תיאטרון כמו עודד תאומי, יורדים מהבמה, משהו מהם נותר לא רק בלבבות צופיהם, אלא גם בכל אחת מהדמויות ששיחקו אי פעם", אמרו ריבלין ורעייתו.

''עודד היקר, אנחנו נפרדים ממך בקידה עמוקה של תודה, על חגיגת הבמה שהענקת לנו, על נכסי תרבות שיצרת וישארו בינינו תמיד. נחסר אותך ונתגעגע מאוד'', הוסיפו.

תאומי שירת בלהקת פיקוד המרכז, ובמהלך השנים גילם עשרות תפקידים, רובם ב"קאמרי" אך גם בתיאטרון הבימה, בתיאטרון האוהל ובבית ליסין.

בין היתר, הוא גילם את ז'אק ב"כטוב בעיניכם", את יאגו ב"אותלו", את ריצ'רד ב"ריצ'רד השלישי", את ד"ר סטוקמן ב"אויב העם", ופרופ' היגינס במחזמר "גבירתי הנאווה". תאומי השתתף גם במופעים לילדים עם נעמי שמר וחוה אלברשטיין.

תאומי שיחק במספר סרטי קולנוע ישראלים, בהם "הם היו עשרה", "חבורה שכזאת", "תעלת בלאומילך", "מרגו שלי", "מבצע יונתן" ו"סוף שבוע בגליל". בשנת 2016 שיחק בתפקיד ראשי לצד גילה אלמגור ומרים זוהר בסרט "ציפורי חול".