נתניהו לנשיא ליבריה: ''אתה אתלט גדול ומנהיג גדול''

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה אירחו לארוחת בוקר את נשיא ליבריה ורעייתו. ''אדם מקסים, אוהב ישראל''.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ד באדר תשע"ט

נשיא ליבריה בבית רה''מ
נשיא ליבריה בבית רה''מ
צילום: עמוס בן גרשום/לע״מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה אירחו לארוחת בוקר (יום ו') את נשיא ליבריה ג'ורג' וואה ורעייתו, בבית ראש הממשלה בירושלים.

״רעייתי ואני שמחים לארח אותך, אדוני הנשיא, ואת רעייתך בישראל", אמר נתניהו. ''בין ליבריה וישראל קיימת ידידות עמוקה - אני ביקרתי לאחרונה במדינתך, ואתה כעת מבקר בישראל ובירושלים.

''יש לנו מסורות משותפות ורצון משותף לעתיד טוב יותר עבור אזרחינו, ואני בטוח שהביקור הזה ישפר אותו. לצד העובדה שאני מעריך אותך כבר זמן רב כאתלט גדול הפכת גם למנהיג גדול״,

עוד אמר נתניהו בתום הביקור: ״הבוקר הייתה לי הנאה מיוחדת, רעייתי ואני אירחנו את ג'ורג' וואה ורעייתו. ג'ורג' וואה הוא היום נשיא ליבריה, אבל אולי אתם זוכרים אותו כאחד מגדולי שחקני הכדורגל של כל הזמנים, אדם מקסים, אוהב ישראל.

"פגשתי אותו בפעמים קודמות, ואמרתי שאני אזמין אותו לישראל כשהוא יהיה נשיא וקיימתי את הבטחתי. הוא בא והתרשם מהארץ בצורה בלתי רגילה.

"אמרתי לו שבפעם הבאה שהוא יבוא אולי נשחק קצת כדורגל, אבל מעבר לזה אנחנו משתפים פעולה בצורה יוצאת מן הכלל. ישראל חוזרת לאפריקה בגדול, אפריקה באה לישראל וכל העולם בא לישראל. אנחנו הופכים את ישראל לכוח עולמי עולה״, דברי ראש הממשלה.