שקד: מנדלבליט אדם ישר מקצועי אמין

"אני סומכת עליו ב-100%, מדובר באדם ישר מקצועי אמין ובלי הטיות פוליטיות", אמרה שרת המשפטים על היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט.

תגיות: איילת שקד
ערוץ 7 , כ"ה באדר תשע"ט

שקד: מנדלבליט אדם ישר מקצועי אמין -ערוץ 7
השרה שקד
צילום: דוברות

שרת המשפטים איילת שקד התראיינה הערב (מוצאי שבת) ל"פגוש את העיתונות", וקראה להיזהר בקפיצה למסקנות בעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה - "ההחלטה היא לא סופית, נדע בעוד כמה חודשים".

"קראתי את כתב החשדות", אמרה שקד. "יש כאן שני מישורים, הציבורי והפלילי. בפלילי היועמ"ש אמר שהוא ישמע ויגיע לשימוע בלב פתוח ונפש חפצה וצריך להיזהר ולא להציג מצג שווא של הרשעה, כלומר ההליך הפלילי לא הסתיים". שקד הוסיפה: "במישור הציבורי מה שמעניין הוא שגוש הימין מאבד מכוחו ואנחנו עלולים לקבל מדינה פלסטינית בעוד שנה אם גוש הימין לא ינצח".

"כשאני רואה שגוש הימין מאבד מכוחו אני קוראת למצביעי הימין, בואו הביתה", הוסיפה מס' 2 במפלגת הימין החדש. לטענתה, הימין מאבד מכוחו בגלל הדיון על כתב האישום שיוגש בכפוף לשימוע. על מנדלבליט אמרה: "אני סומכת עליו ב-100%, מדובר באדם ישר מקצועי אמין ובלי הטיות פוליטיות. מה שמטריד אותי עכשיו זה שמצביעי ימין עוברים לגוש השמאל. אותי מה שמטריד זה תוכנית טראמפ שכוללת גם פינוי של ההתיישבות הצעירה".

בהתייחסות למתקפה של נתניהו על מערכת המשפט אמרה: "אני מכירה היטב את היועמ"ש ואת צוותו כולל שי ניצן וליאת בן ארי. הם לא אנשים מוטים פוליטית, הם לוקחים החלטות ענייניות, יש חילוקי דעות אבל צריך להזכיר שליאת בן ארי הייתה התובעת אצל אולמרט. ביקורת אפשר לתת בוודאי במדינה דמוקרטית אבל ביקורת צריכה להיות לגופו של עניין ולא של אדם. מה שאותי מעניין כרגע זה להציל את גוש הימין".

על דבריו של גנץ, לפיהם לא יישב עם נתניהו בשלב זה, אמרה: "גנץ אמר שבנסיבות שנוצרו הוא לא יישב, אבל אחרי הבחירות תפורסם תכנית טראמפ". שקד טענה כי נתניהו יזמין את גנץ לממשלתו וציינה: "נתניהו דרך אגב עושה את זה תמיד".

על גנץ אמרה: "מי שיכול להיות רמטכ"ל לא בהכרח יכול להיות ראש ממשלה, אדם עם אפס ניסיון פוליטי לא יכול להיות ראש הממשלה".

מהליכוד נמסר בתגובה לריאיון: "נתניהו הבהיר כבר חד משמעית שיקים ממשלת ימין. הוא שמר על ארץ ישראל מול אובמה וימשיך מול משטר טראמפ האוהד".