ארדן למשטרה: פעלו נגד הספסרים

הדיווחים על ספסרות בכרטיסים לגמר האירוויזיון הובילו את השר לביטחון הפנים לפנות למשטרה בדרישה לפעול נגד הספסרים בהתאם לחוק.

ערוץ 7 , כ"ו באדר תשע"ט

עושק. ארדן
עושק. ארדן
צילום: סיון פרג'

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן את משטרת ישראל לפעול באופן מיידי ולנקוט את כל האמצעים הנדרשים על מנת למנוע ספסרות בכרטיסי הארווזיון.

זאת בעקבות הפרסומים על כך שכרטיסים למופעי הארווזיון אזלו במהירות שיא ולאור הדיווחים על קניית כרטיסים באופן מרוכז ומכירה של כרטיסים במחיר גבוהים עד פי 2.5 מהמחיר המקורי.

השר ארדן ביקש ממשטרת ישראל לעצור את הסחר הלא חוקי בכרטיסי הארוויזיון המבצע ברשתות, במטרה למנוע את הפקעת המחירים המנוגדת לחוק וכן על מנת למנוע את העושק והניצול לרעה של חובבי הארוויזיון והתיירים הרבים שצפויים לבוא ולהשתתף במופע הארוויזון שיתקיים השנה בישראל, ומוכנים לשלם מחירים גבוהים ואף מופקעים על מנת לצפות במופעים.

על פי סעיף 194 א' של חוק העונשין, חל איסור על ספסרות בכרטיסי מופעים והתופעה אף מהווה עבירה פלילית.

לדברי השר ארדן, "עושק הציבור וניצולו באמצעות הספסרות בכרטיסים הינה תופעה מכוערת ולא חוקית. לא ניתן שאירוע היסטורי ומשמח שצפויים לקחת בו חלק חוגגים מכל העולם יהיה כלי בידי עבריינים המכערים את פניה של מדינת ישראל. הנחתי את המשטרה לפעול כנגד הספסרות בכל האמצעים העומדים לרשותם".