ויקטור אורבן
ויקטור אורבןצילום: רויטרס

ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן מזהיר את מדינות אירופה כי בקרוב יעמדו בפני גל הגירה גדול יותר מאשר בשנת 2015, וכי מדינות ערב יציפו את אירופה במהגרים.

אורבןגם קורא למדינות שנגן להקים בדחיפות וועדה מיוחדת של שרי פנים שתדון בדרכים לבלום ולטפל בבעיית ההגירה.

"כל מה שחווינו בשנת 2015 יקרה שוב, וזה יהיה גדול יותר. בקרוב המדינות הערביות יציפו את מדינות אירופה במהגרים, ועדיין לא הזכרתי את יבשת אפריקה, שם יהיו יותר אנשים מאשר ניתן לאכלס", אמר אורבן בראיון לרשת "די וולט" הגרמנית.

הוא המשיך בתחזית הקודרת שלו לשנים הקרובות ליבשת האירופית. "הונגריה היא ארץ חזית. אנו חיים במוכנות מוחלטת, יש לנו אלפי חיילים ושוטרים בגבול הדרומי שלנו. כיום זה תלוי רק בהחלטה של ממשלת טורקיה האם מיליוני המהגרים שנמצאים שם יישלחו לאירופה", אמר אורבן.

הוא הציע להקים בדחיפות וועדה של שרי הפנים של מדינות השנגן במטרה למצוא דרכים להתמודד עם משבר ההגירה הבא שיגיע לאירופה, במקום הנציבות האירופית. "צריך להקים גוף נפרד שבו יישבו רק שרי הפנים של מדינות השנגן. הגוף הזה יצטרך להפוך למועצה חזקה שבה שאלות הנוגעות לאזור השנגן יוכרעו ע"י מומחים ולא ע"י פוליטיקאים", אמר אורבן.

בחודש ספטמבר האחרון הצביע הפרלמנט האירופי בעד הטלת סנקציות על הונגריה לאחר שממשלת הונגריה הודיעה כי תסרב לקבל את מכסת המהגרים שנקבעה עבורה על ידי האיחוד האירופי.