הופעה
הופעה צילום: ISTOCK

חדשיר | עמי נגר | מכוונת אותי

שכינה, מוזיקה, גיטרה: ים התירוצים לכתיבת שירים דתיים בלשון נקבה מכוון זרמים גם בשנת 2019. על הגל גולש כעת הזמר המתוק, יוצא 'דה ווייס', עמי נגר.

בלחן כיפי ובעיבוד מרתק מעשה ידיו של נאור כרמי, משורר נגר על הזו שמכוונת אותו בתוך מבוך הבלבולים של העולם הזה. באתרים החרדיים שהעלו את השיר מקפידים להדגיש שהשיר מדבר על 'התחושה' שמכוונת אותו, או על 'המוזיקה' שמכוונת אותו. נגר עצמו לעומת זאת נשאר יותר עמום בנושא: "כל אדם שחווה אהבה יוכל מיד להרגיש איך היא נותנת כיוון לחייו, משמעות לכל פרט. כאשר מסביב הכל מוצף גירויים ובלבולים אינסוף - האהבה היא עוגן יציב מול סערות היומיום ובו-זמנית מצפן שמראה את הדרך", הוא כותב.

ה-ס', ה-צ' וה-ש' השורקות, המילים הקורצות לצד ווקאליות זורמת ביחד עם השירים האחרים השובבים מהאלבום (השני, יש לציין), ממקמים את נגר כזמר שיודע להתחבר למאזיניו בעזרת הומור מעורב בכישרון וששר תמיד בגובה האוזניים:

קליפ | ארי גולדוואג | הפכת

הזמר ארי גולדוואג הוא הסטאר הישראלי-אמריקאי הכי זורם בסביבה.

הוא נהנה מקיטשיות, מהנה בשירים קליטים וקלילים, המסרים ממילותיו מונחתים הישר אל הפנים באגרסיביות והמונה של ערוצו ביוטיוב חוגג.

לא מעט מהקליפים שלו עברו את מיליון הצפיות, אחד מהם הגיע לכמעט שבעה מיליון – הרבה מעבר לכוכבים הגדולים מהז'אנר – שוואקי, בן דוד ואחרים, כשהקהל של ארי ברובו שייך לאמריקאים צעירים-ישראלים, סטייל צעירי בית שמש והסביבה.

אומרים שככל שפרסומת סמויה יותר, כך קהל היעד מעכל אותה טוב יותר. בכל מה שקשור לרעיונות סמויים אל תחשבו על ארי. במהלך כל הקליפ, שמפרסם את ארגון 'הצלה', שר ארי כשברקע אמבולנס של הארגון עומד כמו 'לירן חולצה אפורה' בלי לזוז, חוץ מהדברים הרגילים שהיינו מצפים מקליפ שבא לקדם את 'הצלה' – שליחים רצים ואופנועים ממהרים, מכשירי קשר והרבה הרבה הצלת חיים.

ואיך הארגון קשור לשאר הקליפ שמראה נערים מתאמנים בסוגי ספורט שונים? בהתחלה חשבתי שזה משהו בסגנון של 'אנו רצים והם רצים', מסר בעייתי לקהילה האמריקאית חובבת הספורט, אבל מסתבר שמדובר במשחק מילים באנגלית שמסקנתו שארגון הצלה של הצוות שמשחק בשבילך. רעיון קטן לקונספט גדול. יש לציין לטובה את איכות הקליפ, הצילום והגיוון לעין. מה שבטוח, לסחורה של גולדוואג יש לא מעט קונים:

חדשיר | שלומי קאופמן | אחינו

לסיום, עוד מייד אין דה יו אס איי: שלומי קאופמן האלמוני, בחדשיר מקסים, עם תמהיל קולות ועם קצב מסחרר חושים, ספק כמה אחוזים מהשירה מופקים מקולו הטבעי וכמה מהם אלקטרוניים וממוחשבים אבל 'אחינו' הוא בהחלט פריצת דרך טובה של קאופמן לתודעה המוזיקלית.

הלחן של איצי וולדנר לא מעיף ואולי עוד כמה כלים חיים בעיבוד (כלי קשת למשל) היו מרימים את הביצוע עוד יותר, מעבר לתופים ולקולות שנשמעים כמו עיבוד א-קפלה. העומר עוד רחוק חברים, למה לצמצם את ההנאה המוזיקלית?

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו